Najdi forum

kdaj?

kdaj prvič na pregled dojk in kam, kako? moja mami pri 30ih, jaz sem 22. Hvala za odgovor, lp

Zadnje statistike obolevnosti za rakom dojke kažejo, da se starostna meja vedno bolj spušča in za to boleznijo obolevajo vse mlajše ženske. Pri mlajših ženskah je potek bolezni tudi hitrejši. Seveda največ žensk še zmerom zboli po 50 letu starosti.

Na vprašanje kdaj na prvi pregled, vam lahko odgovorim naslednje: Za vse ženska ne glede na starost, je priporočjiv pregled dojk enkrat na leto, poleg tega je priporočljivo tudi enkrat mesečno samopregledovanje doma.

Mamografija se izvaja pri ženskah po 40. letu starosti, pregled s sistemom Breastscan pa se opravlja pri ženskah vseh starosti. Več o mamografiji, metodi Breastscan in bolezni dojk si lahko preberete na:

Glede na trenutno stanje v dojkah in dosedanje eventuelne težave, lahko na prvem pregledu ženskam od 20 do 30 leta starosti svetujemo pogostost opravljanja preventivnih pregledov.

Lep pozdrav.

prim. dr. Janez Kuhelj dr.med.

Je možno tak pregled opraviti tudi kje v MB?
Lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Predvidevam, da sprašujete za pregled s pomočjo sistema BreastScan. Pregled je možno opraviti le v Ljubljani in Novi Gorici. Upam, da bomo preglede kmalu začeli izvajati tudi v Mariboru.

Lep pozdrav.

prim. dr. Janez Kuhelj dr.med.

New Report

Close