Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Zatrdlina v dojki

Zatrdlina v dojki

Spoštovani,

bom kar prešla k bistvu. Zadnji dve leti sem občasno pred menstruacijo začutila oteklino v levi dojki. Leta 98 sem tudi bila na ultrazvoku, vendar se ni videlo nič, ker je medtem že izginilo. Rekli so mi, da je to normalno.
Pred meseci pa mi je začelo spet zatekati. Vendar je bula vedno izginila. Pred enim mesecem pa se je pojavila in ne izgine več. Je zelo velika in moteča. Sedaj čakam na pregled v ambulanti dojk. Naj povem, da na otip ni čisto trda (rakavo bulo sem otipala pri mami in je bila na otip popolnoma drugačna) in je precej velika.
Stara sem 24 let in v družini imam po očetovi in mamini strani zgodovino raka.
Ima mogoče kdo kakšen nasvet, predlog kam naj se še obrnem? Ker mlini v zdravstvu, na žalost, meljejo zares počasi in moram čakati še cel mesec na pregled.

Najlepša hvala in lep pozdrav,
Tanja

Spoštovani!

Prvič: V primeru, da ste o zatrdlini v dojki povedali tudi vašemu zdravniku in je izdal napotnico na podlagi pregleda in ne samo tako, ker ste predlagali, da bi šli na pregled, vam za pregled ni potrebno čakati. Tako sumljivo tvorbo, kot jo opisujete vi, v ambulantah za preglede dojk sprejmejo brez daljšega čakanja.

Drugič: Če je imela vaša mati raka na dojki, potem je prav, da opravite mamografijo redno vsako leto do dve.

Tretjič: Glede na povedano, pri vas verjetno ne gre za tumor rakavega izvora, temveč za t.i. mastopatijo. To je povečanje delov žleznega tkiva v dojki, kar ni nevarno. Od rakavega tkiva ga je mogoče zanesljivo ločiti le z mamografijo in ev. punkcijo.

Četrtič: En mesec tudi v primeru raka ne bo povzročil bistvene škode za vaše zdravje, verjamem pa, da vam močno rahlja živce.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Najlepša hvala za zelo hiter odgovor. Kar pa se tiče zrahljanih živčkov, pa so tudi po vaši zahvali trenutno na “pause”.

Hvala in lp
Tanja

New Report

Close