Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Povečane bezgavke- zatrdlina v dojki

Povečane bezgavke- zatrdlina v dojki

Pozdravljeni!
Stara sem 20 let in novembra sem prvič zatipala povečane bezgavke- levo ter desno na spodnjem delu lobanje, ter po vratu bulice, ki jih lahko premikam.Tudi v dimljah so se bezgavke tako povečale, da jih lahko čutim…
Bila sem pri osebni zdravnici, ki mi je naredila osnovne krve preiskave in na podlagi teh presodila, da ni nič narobe…Mi rekla, da ni razloga za skerb, da bodo izginile…No, marec 2019- bulice še vedno prisotne..
Na začetku januarja sam v desni dojki zatipala zatrdlino-bulico, premera 1cm, ki po dveh ciklusih oz. dveh mesecih ni izginila…
Bila sem pri zdravniku, dobila pod nujno napotnico, vendar moram dobiti napotnico od ginekolginje…
A je prisoten opravičen strah?
Hvala za odogovr…
lp

Strah se seveda se ob takem dogodku vedno pojavi, vendar je glede na vaša leta, malo verjetnosti, da bi bila bulica nevarna. Seveda je pa potrebno vsako na novo nastalo spremembo res dobro preveriti, zato boste opravila vso potrebno diagnostiko, da se ugotovi, ali gre res za spremembo ali samo za žlezno tkivo.

New Report

Close