Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Razlaga izvida UZ

Razlaga izvida UZ

Pozdravljeni, prejšnji teden sem bila na UZ pregledu dojk. Med preiskavo me je zdravnica kar prestrašila – večkrat je rekla, da ni čisto prepričana ali so zaznane spremembe ciste, da je mogoče tudi kaj drugega. Naročila me je na pregled čez 3 mesece, mene pa zelo skrbi.

Če je mogoče, lepo prosim za mnenje o izvidu:

L9: tik ob areoli sta v globini 8 mm ovalni formaciji, ki izgledata kot
skupek drobnih cist in merita 7 x 6 x 3 mm ter 5 x 3 x 2 mm. V večji
prikažem nekaj vaskularizacije.
L2: 3 cm od areole je v globini 3 mm v maščobni blazinici 6 x 5 x 5 mm
velika anehogena in doppler negativna stisljiva formacija brez dorzalne
pospešitve zvoka-cista?

Hvala,

Petra

Lepo pozdravljeni,

trenuteno se radiolog na podlagi vidnih informacij ni mogel opredeliti za naravo vidnih sprememb v dojki, zato vas žal ne morem potolažiti popolnoma, saj bo potrebno počakati še 3 mesece na naslednjo UZ kontrolo. Dobro je, da se kontrola ne opravi takoj, saj tumor v primeru raka dojke raste relativno počasi, tako da je enostavno potrebno s kontrolo počakati vsaj nekaj mesecev. Normalen odziv je, da vas skrbi, a imejte v mislih, da se največkrat tovrstne kontrole končajo tako, da bi bilo bolje, da nas ne skrbi preveč, saj je velika večina odkritih sprememb še vedno nenevarnih.
V tem obdobju se redno samopregledujte. Priporočam vam dopolnitev ultrazvoka še z metodo BreastScan. Metoda BreastScan oziroma Medicinska radiotermometrija ima veliko preventivno vrednosti in je komplementarna ultrazvoku ali mamografiji, jih dopolnjuje. Pri metodi BreastScan gre za izmero temperature v tkivu celotne dojke (tudi v globini). Na tak način lahko ocenjujemo delovanje celic tkiva dojke. V primeru, da je temperatura pravilno razporejena, je možnost, da bi bile spremembe rakavega značaja res majhna. V primeru dopolnjevanja metod, je možnost, da bi bolezen zgrešili vedno manjša, saj nobena od diagnostičnih metod žal ni 100% natančna.

New Report

Close