Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk pekoča bolečina v dojki

pekoča bolečina v dojki

Spoštovani

Že kar nekaj časa občutim pekočo bolečino v desni dojki (zgornji del). Ta pekoča bolečina je še bolj izrazita, če pritiskam na prsi. Imam tudi voden izcedek iz te bradavice – vendar ker je voden, nisem paničarila – to pripisujem “hormonskim spremembam”.
Drugih zunanjih sprememb ni, nič se ne tipa.
Rodila sem 2 x s pomočjo umetne oploditve, po 31. letu, nazadnje leta 2012. Dojila nisem.
Stara sem 39 let. Brez kontracepcije. Pred leti sem imela cisto na desni dojki, vendar nič posebnega.

Skrbi me pekoča bolečina, ki me vsakodnevno spremlja. Kaj bi lahko bil vzrok temu?

Lisa

Lepo pozdravljni,

ker gre za vodenkast izcedek najverjetneje ne gre za nič hujšega. Držite se rednega samopregledovanja. Glede na podatke, katere ste opisala in trenutne težave, bi vam pa priporočila, da se posvetujete z vašim ginekologom ter pričnete z rednimi preventivnimi pregledi dojk ( UZ dojk, v kombinaciji z metodo BreastScan). Po opravljenih pregledih bi bilo mogoče lažje reči, zakaj imate tovrstne težave, saj bi lahko slikovno ocenili sestavo tkiva dojke ter njegovo delovanje.

Lepe praznike vam želim, obilo zdravja ter dober vstop v leto 2018 !

Pozdravljeni.

Bolecino v dojki sem zacutila ta teden in tudi prejsnji mesec je bila prisotna nekaj dni, in sicer boli me leva dojka ob mocnejsem pritisku nanjo ali ob skakanju, obracanju v postelji na hrbet (nekajkrat), drugace ne. Boli me na sredini dojke v notranjosti. Bulice ne cutim nobene, imam pa precej velike prsi. Stara sem 22 let in me skrbi ali je kaj narobe.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

bolečine v dojkah so lahko odraz hormonalnega ravnovesja, včasih so tudi posledica obremenitev hrbtenice. Opazujte se, kdaj se bolečina pojavlja. Ali jo občutite v predmenstrualnem obdobju ali skozi cel mesec ter se redno samopregledujte po menstruaciji. V primeru, da bolečina ne bo izzvenela, se posvetujte še z ginekologom ali osebnim zdravnikom.

Pozdravljeni. Sem v 17.tednu druge nosečnosti. Že kak teden občutim ostro, pekočo bolečino v dojkah. Najprej so se bolečine pojavile na desni dojki, zadnja dva dni me skeli tudi druga. Na otip ni zaznati sprememb, tudi drugih vidnih sprememb na dojkah ni. Kaj bi lahko bil vzrok pekoče bolečine? Pojavi se večkrat na dan in traja nekaj sekund, nato popusti.

Hvala za Vaš odgovor.

Odgovor na objavo uporabnika
Neva1234, 07.02.2018 ob 13:03

Pozdravljeni.

Bolecino v dojki sem zacutila ta teden in tudi prejsnji mesec je bila prisotna nekaj dni, in sicer boli me leva dojka ob mocnejsem pritisku nanjo ali ob skakanju, obracanju v postelji na hrbet (nekajkrat), drugace ne. Boli me na sredini dojke v notranjosti. Bulice ne cutim nobene, imam pa precej velike prsi. Stara sem 22 let in me skrbi ali je kaj narobe.

 

New Report

Close