Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk razlaga izvidov

razlaga izvidov

Pozdravljeni,

potrebovala bi razlago izvidov.

Izvid po pregledu: Tumor leve dojke. V zunanjem kvadrantu leve dojke vtis večje, nejasno omejene zatrdline premera vsaj 4cm, ki je nejasno razmejena od žleznega parenhima in leži povsem robno.. Klinični vtis: K3-K4 levo.

Mamografija: Sumljivih patoloških ali grupiranih polimorfnih mikrokalcinacij v dojkah jasno ne definiram. Posamezne manjše bezgavke peripektonalno levo. Mastopatične spremembe gostejšega, slabše preglednega žleznega parenhima v obeh dojkah. Priporočam še Uz obeh dojk z aksilami.

Stara sem 31 let. Že dalj časa imam bolečine pod levo lopatico, vendar sem jih pripisovala slabi telesni drži in sedečemu delu. Prejšnji teden pa sem si zatipala bulo v levi dojki, ki je res ogromna. Imam manjše prsi in je praktično vidna brez tipanja.

Prosila bi za razlago zgojnih izvidov in kaj lahko pričakujem glede na napisano.

Hvala.

Spoštovani,

na mamografskem izvidu ni zapisan tumor dojke, očitno ga je mamografija spregledala, zato je potrebna še dodatna UZ diagnostika, katera bo poskušala razjasniti, za kakšno vrsto tumorja gre. Lahko se zgodi, da bo potrebna tudi punkcija, da se vzame vzorec celic za dodatno analizo.

V upanju na najboljše vas prav lepo pozdravljam,

New Report

Close