Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk mamografija

mamografija

Pozdravljeni. Ker sem v stiski bi vam rada postavila par vprašanj. Gre za mojo mamo. Ima eno zatrdlino na dojki katero spremljajo že 10 let. 12.4.2017 je imela mamografijo (kontrolo ima 1x letno) in v petek je prejela po pošti vabilo naj se oglasi na uz 22.5.2017. Do sedaj ji je bilo povedano da če je vse vredu dobi izvid po pošti in ponavadi je prišel izvid da sprememb ni in spet kontrola 1x letno, priložen je bil cd. Zdaj jo pa bega ker ni bilo nobenega izvida, samo vabilo na uz. Naj omenim da so jo v teh 10 letih že 2x klicali pod nujno naj se oglasi drugi dan (1x ker je menjala bolnišnico in so spregledali da ima zraven že stare izvide, in 1x ko je imela mamografijo prvič). Zdaj je čakalna doba res daljša, mesec in 10 dni. A jo to lahko tolaži, da če pa bi bile spremembe res odstopajoče bi jo spet poklicali prej? Res pa je tudi da je letos odčitovala sliko druga zdravnica, in tudi k njej je napotena na uz. Prosim vas če mi lahko kakorkoli pomagate, glede na vaše izkušnje s čakalnimi dobami v primeru da je zadeva nujna ker sva res v stiski. hvala in lp

Lepo pozdravljeni,

nič ni prijetno, ko se človek znajde v taki situaciji, a žal bo potrebno počakati na rezultate dodatnega ultrazvoka. Lahko upamo, da gre res za dodatno preverjanje. Tovrstne izkušnje v preteklosti že imata, dajmo upati, da bo tudi tokrat tako.
Kaj lahko naredita same? Kot dodatno kontrolo, bi lahko uporabile metodo BreastScan, saj bi pravilno razporejena temperatura v tkivu dojke z veliko verjetnostjo nakazovala, da gre res za benigen proces. Metoda BreastScan namreč odlično dopolnjuje vse ostale diagnostične metode, ki se uporabljajo v diagnostiki dojk.

New Report

Close