Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Bulica na modih

Bulica na modih

Pozdravljeni.

Že kakšen mesec imam na modih majhno bulo. V bistvu ni na modih ampak je na koži zunaj. Zgleda kot kakšen mozolj ampak se ne da iztisnit. Velikost je nekje takšna, kot cel poper, če pa rahlo poskušam iztisniti pa je rumenkaste barve. Bolečin ni.
Zanima me kaj je to?
Je lahko tudi diagnoza za raka?

Hvala za pomoč

Spoštovani,

na tem forumu se pogovarjamo o preventivi dojk. Vendar vam na splošno lahko odgovorim. Po opisu sodeč ne gre za nič hujšega, najverjetneje gre za zamašeno lojnico. Če se mozoljček ne bo zacelil, se posvetujte še z osebnim zdravnikom, ki si bo mozoljček lahko ogledal in lažje presodil ali je temu res tako.

Najprej hvala za odgovor.

Torej ta bunkica ni znak za raka na modih?
Če prav razumem, je znak za raka večja bunka na modih, ne na, oz. v koži?

nova
Uredništvo priporoča

Kot sem vam odgovorila že v prvem vprašanju, se mi na opis dozdeva, da je to zamašena lojnica in ne tumor. Če ste v dvomu, jo pokažite zdravniku, da si jo bo lahko ogledal in lažje ocenil, če gre res za lojnico.

Pri raku na modih, se lahko eno modo poveča ali pa, ravno nasprotno, močno zmanjša, in je na otip trdo in grčasto. Modo na začetku sicer ne boli, lahko pa moški čuti nelagodje, težo v modih.
Praviloma moški, ki se redno pregledujejo, opazijo majhno spremembo in je neobčutljiva, ko ščasoma začne rasti, pa pričenja modo tudi boleti.
Posledično se lahko pojavi tudi vnetje, katerega se nikakor ne more pozdraviti z antibiotiki. Možna je tudi občutljivost prsnih žlez ali povečanje bezgavk v levi pazduhi, zaradi izločanja hormonov pri nekaterih vrstah tumorskih celic.

V upanju, da sem vam na vaš odgovor zadovoljivo odgovorila, vas prav lepo pozdravljam,

zivjo
Zacutil sem bulico na levem modu.Bulica ni znotraj moda ampak ob njem.Opazil sem jo pred 1.letom in je sevedno ista.Star sem 18 let in me skrbi.Ko sem pred 1 letom dvignil sosolca me je zabolelo v levem modu veliko pa tudi kolesarim.

Najverjetneje ne gre za nič hudega, vendar je vsako spremembo dobro pokazati tudi zdravniku. Kar pogumno do njega, da bo dileme čim prej konec.

New Report

Close