Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Cista na dojki v času dojenja

Cista na dojki v času dojenja

Spoštovani,

Vprašanje sem že zastavila na napačnem forumu, sedaj pa pošiljam še vam.

Pred mesecem in pol sem šla na samoplačniški preventivni uz dojk. Stara sem 33 let in sem 3x rodila, nazadnje pred tremi meseci in pol in polno dojim. Na pregledu je zdravnik odkril 6x4mm veliko cisto ovalne oblike in mi svetoval punkcijo še isti teden. Po posvetu z osebno zdravnico sem se raje odločila za ponovitveni uz čez 3 mesece (cista naj bi bila skoraj premajhna za punktiranje, lahko bi šlo za mlečno cisto). Sedaj pa me vseeno vsake toliko zaskrbi, “kaj pa če bi vseeno morala na punkcijo, kaj če se bo cista zelo na hitro povečala, ali bi morda šla še na en ‘vmesni’ uz pregled”…
Ciste s prsti ne zatipam, tudi zaradi tega, ker sta obe dojki polni mlečnih žlez in imam že nasplošno večje prsi. Zaradi tega me skrbi, da se ne bi prehitro večala.

Vljudno prosim za kakšno besedo, kako bi vi odreagirali na mojem mestu.

Hvala lepa!

Če ste se v dogovoru z zdravnico odločila, da boste s punkcijo počakala, je UZ kontrola čez 3 mesece dobra odločitev. V primeru, da bi se cista na naslednji kontroli povečala, ali bi bila na videz sumljiva, boste punkcijo opravila takrat.

New Report

Close