Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Bolečina v dojki, roki

Bolečina v dojki, roki

Pozdravljeni,
že dalj časa me boli desna roka. Bila sem tudi že pri splošnem zdravniku, ki je bolečine pripisal vratni hrbtenici. Zadnje čase imam občutek, da bolečina izvira iz zgornjega mišičnega tkiva dojke. Tam tudi včasih zatipam nekakšne spremembe, ki so zelo boleče na dotik, ne morem pa reči, če gre za bulo. Bolj kot bi bilo otečeno mišično tkivo. Vsekakor bom vztrajala za napotnico za UZ.
Zanima pa me, če bi v mojem primeru lahko šlo za fibrocistično bolezen dojk. Ali so možne zaradi tega bolečine tudi pod pazduho in v celi roki,ter kaj lahko sama še naredim, da bi se stanje umirilo.

Hvala in lep pozdrav.

Irena

Pozdravljeni Irena,

tovrstnih težav se je najbolje lotiti posledično in izključevati možnosti eno za drugo.
Seveda bi lahko vzrok za bolečine v dojki posledično iskali v vratni hrbtenici (nepravilna statika hrbtenice, prisiljena drža,…). Če ne čutite resnejših težav v hrbtenici, priporočam redno vadbo za zg. del hrbta, lahko da se bodo bolečine same po sebi umirile. Če se ne bodo, se po potrebi lahko posvetujete še s strokovnjakom, ki bo ležje ocenil ali obstaja povezava hrbtenica-dojka (fizioterapevt, manualni terapevt,ortoped,…).
Ali gre za fibrocistično tkivo je težko sklepati iz opisanega. Potrebno je opraviti osnovno diagnostiko, tako slikovno kot funkcionalno. Priporočam UZ dojk ter kot dodatno preventivo še metodo BreastScan, ki se dobro dopolnjuje z ultrazvokom.
Včasih je lahko težava tudi neprestana nošnja modrčka ali neprimeren modrček (mislim na oprijetost modrčka ter kosti, ki dojki zelo objamejo in preprečujejo limfi prosto pot iz dojke) ali pa hormonalna nihanja.

Upam, da sem vam z odgovorom vsaj malo pomagala in upam, da boste težave čimprej tudi rešila,

New Report

Close