Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk nederček

nederček

Pozdravljeni,
že dalj časa, nekje eno leto, se mi pojavljajo bolečine v levi dojki. Bolečina ni povezana s ciklusom. Boli me skorajda brez prestanka, le sem ter tja se najde skupaj po par dni, ko ne boli. Včasih me boli samo ob premiku roke, drugič neodvisno od gibanja. Na trebuhu sploh ne morem ležat, ker čutim kot eno zatrdlino, ki mi pritiska. Vsake toliko se dojka tudi poveča, nato uplahne (je pa vseeno večja kot desna). Ampak ko se poveča, to lahko traja tudi po dva tedna skupaj, takrat ne morem nositi modrca, saj me stiska in je leva košarica zelo premajhna. Tudi, ko stisnem pod ključnico na določeno mesto, me zaboli v stranskem delu dojke (kjer me tudi sicer boli dojka nasploh). Takrat je bolečina zelo izrazita.
Bila sem že pregledana v ambulanti za bolezni dojk, kjer je zatipala zatrdlino. Po otipu zatrdline me le ta seveda še bolj boli. Poslali so me na UZ dojke, kjer pa pravi, da sta dojki ultrazvočno simetrični. Mene pa boli in je res zelo zoprno. Zdravnik, ki je delal UZ pravi, da gre lahko za rahlo hormonsko neravnovesje. Bi mi v tem primeru mogoče kontracepcijske tabletke pomagale ali stanje še poslabšale (sedaj jih ne jemljem). Mogoče samo progesteronske? Ali kombinirane?
Res sem že zelo obupana, saj je zelo moteče. Trpi tudi moj fant, saj mu ne pustim, da se me dotika po dojki, ker me boli in mi gre na živce.
Razen merjenja temperature, kaj še lahko sploh storim? Stara sem 24, nekadilka, nisem debela, jem zdravo, sem pa tja se tudi rekreiram.
Lp

Če gre za rahlo hormonalno neravnovesje zaradi tega ni potrebno posegati po hormonskih tabletkah. Poskusite najprej z redno vadbo, omejite pitje kofeina, alkohola, sladkorja in ne nosite tesnih modrčkov ali bodite kar brez njih. Dojki lahko redno masirate. Nikakor se ne izogibajte maščobam, v prahrano vključite hladno stiskana olja npr. laneno,konopljino olje ali olje pšeničnih kalčkov, ki lajšajo občutljivost dojk ter pomagajo k hormonalnemu ravnovesju.

New Report

Close