Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Bolece dojke pred menstruacijo

Bolece dojke pred menstruacijo

Pozdravljeni,
stara sem 21 let, imam redne M in jemljem KT ze skoraj 4 leta. Nasploh tezav nimam, ponavadi se mi kak dan pred M pojavijo bolece in obcutljive dojke.
Sedaj pa se mi ze 2.mesec bolece dojke pojavijo ze 2 tedna pred M, veliko bolj bolijo (se posebej ob straneh), obcasno me tudi pika v dojkah… na trebuhu med spanjem ne morem lezati ker me vse tisci… Ko se pojavi M te bolecine izzvenijo.

Se samopregledujem, vendar nikoli.k sreci nisem zatipala kaj sumljivega… v druzini ni nagnjen k raku.

Kako bi si lahko bolecije omilila, saj me to mocno ovira, npr.ko hitro hodim/tecem, zna kar bolet…

lp

Pred menstruacijo sta dojki pri veliki večini žensk bujnejši ter tudi občutljivejši. So obdobja v življenju, ko se občutljivost dojk poveča. To je lahko povezano tudi s katero od ginekoloških težav, kot so policistični jajčniki, rast polipov, miomov, neplodnostjo, zato so redni ginekološki pregledi nujni.
Se pa zgodi, da velikokrat v takih obdobjih, ko imamo izražen PMS, pozabimo nase, se napačno prehranjujemo, smo precej podvržene stresu ter smo premalo fizično aktivne (nabiranje kilogramov), lahko se pojavljajo tudi težave z nepravilnim delovanjem ščitnice.
Pri prehrani največkrat grešimo in preveč posegamo po sladkorju, beli moki in hitro pripravljeni prehrani, kavi, alkoholu, pozabimo pa na sadje, zelenjavo, nenasičene maščobe v obliki hladno stiskanih olj (laneno, konopljino,…) oreščke, plavo ribo, polnovredna žita in z njimi pripravljena živila.
Če naredimo inventuro in slabe razvade spremenimo, se ščasoma tudi bolečine omilijo. V primeru, da bolečine ne bi popustile, poskusite v lekarni poiskati kak naravni izdelek, ki pomaga omiliti simptome. Po potrebi se lahko posvetujete tudi z ginekologom.

New Report

Close