Najdi forum

Pozdravljeni!

Skoraj vsako jutro se zbudim z zamegljenim vidom na desno oko, ponoči pa z mravljinci v desni roki. Če se ponoči obrnem na desni bok, se mi začne močno vrteti v glavi in vrtoglavica ostane običajno ves dan. Zaradi vseh težav sem opravila slikanje hrbtenice, ki je dalo naslednje izvide:
”Vratna lordoza je popolnoma izravnana, vidna je i.v. osteohondroza C5-C6 z dorzolateralnimi osteofiti, ki prominirajo v i.v. foramne in povzročajo začetno skeletno stenozo le.teh. Korpusa C5-C6 sta v funkcijskem bloku, posledična je kifotična angulacija v višini C4-C5.
Ledveno je vidna i.v. hondorza (znižan intervert.prostor) v višini L5-S1 ter začetna spondilartroza malih sklepov.”

Splošni zdravnik je omenil, da ob takih težavah lahko kaj hitro oslepim ali ohromim. Ker sem stara šele 40 let, in se 4-5 na teden rekreiram (10 km hitre hoje, joga) in zdravo živim, me je tak podatek presenetil, predvsem pa prestrašil, saj imam še veliko načrtov v življenju. Prosim vas za nasvet, ali je izvid res tako slab in ali bom v bližnji starosti totalen invalid? Ali je mogoče težave v vratni hrbtenici operativno sanirati ali pride v poštev le fizioterapija?

Draga Maja,

Glede na to, kar ste napisali, so bile besede zdravnika morda malo ostre, mislim da ni tako tragično.
Gre za spremembe v vratnem delu hrbtenice, ki vplivajo na poslabčšan pretok krvi v glavo zaradi pritiska na vratno arterijo. Gre nekje za srednjo stopnjo bolezni.
Operativen del ne pride v poštev, ker je zajeto preveč vretenc vratne hrbtenice.
Fizioterapija zna biti preblaga in bi bila morda bolj uporabna po manualni terapiji..
Manualna terapija lahko pomaga zmanjšati pritisk na arterijo in s tem zmanjšati glavobole, vrtoglavice, težave z vidom.
V ledvenem delu gre za začeten stadij obolenja, ki je relativno enostavno ozdravljiv.

Lep pozdrav,

Lep pozdrav,kot vidim nas je kar nekaj z podobnimi težavami.Tudi sama imam zelo pogoste glavobole,največkrat cela glava oz.v zatilju.Imam tudi občasne blage omotice,glavoboli so pa večinoma skoz,se pravi čez dan in ponoči.
Enkrat sem mi je zgodilo,da sem naredila nek čuden gib z glavo in me je kar naenkrat zmanjkalo,zbudila na tleh. Večkrat se mi tudi pojavijo mravljinci v desni roki in zelo mrzle konice prstov včasih pa tudi cela roka mrzla. Prosila bi,če mi lahko kdo pove,kaj to pomeni.
Hvala,lep večer še naprej.Tina

Pozdravljeni,pišem vam še enkrat,ker se mi je zdaj ta bolečina prestavila iz glave-vrata še v križ.
Naj povem,da sem že imela težave z križem-vkleščen živec.
Kaj to pomeni,ko se mi bolečina prestavlja-drugače pa imam še kar bolečine v vratu in glavi.
Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.
Lp Tina

Izgleda, da imate znake osteohondroze tako v vratnem, kot tudi v ledvenem delu hrbtenice. Bolečine vam morda povzroča tudi psihična vznemirjenost, stres, lahko tudi napačen položaj v spanju. preobremenitev v službi itd.
Mislim, da ni nič hudega in da se da rešiti, zato vas vabim na pregled, kjer bomo natančno ugotovili vzroke vaših težav in možnosti rešitve.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni,

jaz pa bi prosila z arazlagho sledečih izrazov:

osteoarthroza, sklerza sklepnih ploskev,
fiziološka lordoza – izravnana
kostne nplastitve ob robovih korpusov
kaj sploh korpus je?
naznačena deformacija pokrovnih ploskev korpusov po schmorovih vozličkih,
axialna arthroza sklepnih ploskev,
neznačena asimetrija sklepnega prostora levo laterno, impresija v foramina intervertebralija nivo L# L4,
kompresijski sindrom,

S/I sklepa delno zabrisanih robov,

sacroileitis status postle

levostranska cervikobrahialgija

sy cervicobrachia

Prosim in hvala!

Gre za obrabo sklepov (osteoartroza), napačno držo in s tem nepravilno obliko hrbtenice, največkrat kot odgovor na bolečine (lordoza), korpus je telo vretenca, ki ima tri nastavke – enega nazaj in dva ob strani.
Ploščica je zaradi pritiskov prebila rob vretenca (schmorlovi vozlički).
Sklep med 3 in 4 vretencem je na levi strani bolj obrabljen kot na desni in zožuje izstop živca na levo.
Nejasno so označeni robovi sklepa S/L.
Bolečine v vratu se selijo v levo roko.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni,

imam neprestano bolečine v križnem delu hrbtenice, včasih tudi išiasni živec boli. Bil sem na RTG-u in dobil naslednji izvid:

IZVID:
Izstopa spina bifida na S1, S2.
Le naznačena redukcija iv. prostora L5-S1.
Naznačen deformacija pokrovnih ploskev korpusov po Schmorlovih vozličkih.
Manjše kostne naplastitve ob robovig korpusov posameznih vretenc.
Naznačena skleroza sklepnih ploskev malih sklepov predvsem L/S prehod.
S/I sklepa nekoliko širša, skleroziranih robov.
Mineralizacija, kostna struktura skeleta ohranjeni.

Prosim za kratko razlago tega izvida.

Hvala in lp

Borut

Bistvene spremembe so v segmentu L5-S1, kjer je nadražen živec S1, kjer gre morda tudi za hernijo. Vse ostale spremembe so večinoma posledica te spremembe razen spina bifida, ki je posledica razvoja in ne vpliva na simptome.
Vaš primer je ozdravljiv z manualno terapijo, zato vam svetujem pregled v naši ordinaciji.[/url]

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni
Prosim za pomoc.Na osnovi izvidov mi je predlozena operacija vratne hrbtenice.
.CT nalaz Na segmentu C3-C6 ante-i retrokorporalni osteofiti
MR nalaz Protruzija disk hernije C6-C7, medijalno,degenerativno izmijenjeni diskovi C4-C5 C5-C6.
Rojena sem 1962 .teska 56 kg.Imam kronicno probleme z sinusi in bronhijalno asthmo.Imam glavobole (zadnji del-mali mozak) meglen vid na trenutke,konstantno bolecico v vratu in ramenem delu ,tudi pod levo lopatico.in obcutke da bom padla v nezavest..niso vrtoglavice,lahko recem nekaj takega kot da se pocutim zmedeno.Zivim v Crni Gori ,toda konec septembra pridem v Maribor. Prosila bi za Vas odgovor -a je operacija edina resitev- rada bi tudi prisla k Vam na pregled in po Vase mnenje.
Vnaprej hvala za odgovor v upanju da bo mozen tudi pregled?
Hvala in l.pozdrav

Na sami diagnozi ne vidim takih sprememb, da bi me prepričale v nujnost operacije, seveda pa je potrebno izvid primerjati s klinično sliko.
Oglasite se z dokumentacijo v naši ordinaciji, da vidimo, ali je možno problem sanirati brez operativnega posega.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Spoštovani,
nekaj let že čutim nekakšne bolečine v vratnem in keižnem delu hrbtenice. Zadnjih 10 dni pa je nevzdržno:
bolečina v vratnem delu, onemogočeno gibanje ( bolečino čutim globoko v glavi-zadnji del ), pojavila se je bolečina v zunanjem delu levega stegna, na notranji strani obeh stegen, bolečine v kolkih, otekline na zapestju in močne bolečine. RTG je pokazal sledeče :
– začetne spondilartrotične spremembe od C-5 do C-7, degeneracija i.v.diskusa med C-5 in C-6, v lig.nuchae je v višini C-5,6 kalcinacija

– Izravnana lumbalna lordoza. V korpusih segmentov L-2,3,4 so manjše impresije terminalnih plošč-osteopanija ? Spondilotične spremembe med vsemi lumbalnimi segmenti.Degeneracija i.v.diskusa med L-5 in S-1, z artrozo pripadajočega i.v.diskusa

– v kolčnih sklepih so rtg znaki začetnih degenerativnih sprememb z ožjima sklepnima špranjama.Na velikih truhantrih stegnenic so začetni rtg znaki entezopatije

Kaj vse to pomeni ? Kakšne so možnosti za izboljšavo stanja ? Sedaj brez tablet proti bolečinam ni možno živeti.

Pozdravljeni,

tako v vvratnem kot tudi v ledvenem delu gre za precej izraženo obrabo, ki je po vsej verjetnosti primerna vaši starosti. Zaznana pa je precej izražena sprememba v spodnjem delu vratu in prehodu med ledvenim in križnim delom hrbtenice.

Zdravljenje z manualno medicino je v podobnih primerih zelo uspešno, zato vam priporočam, da se naročite na pregled v eni od naših ordinacij. S pomočjo klinične sike, ki jo bomo pridobili ob prvem obisku, vam bomo lahko dali konkretno mnenje glede zdravljenja, na podlagi vašega izvida in opisa simptomov pa sem skoraj prepričan, da bo zdravljenje učinkovito in bomo težave kot tudi vzroke težav, lahko odpravili.

Posredujem še kontakt do ordinacij: http://mo-gy.si/ordinacije-5/

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni.Imam velike bolečine v levem delu vrata in lopatice.V službi hodim po 8 ur.Pocitka vmes nimam skoraj nič.Bila sem že na slikanju vratnih vretenc.Pokazalo je da je od 2 do 5 kar velika obraba.Sedaj sem spet v bolniški ker Me zelo boli..8 ur zelo težko delam.Nevem kaj naj naprej.Prosim za nasvet.Lp

Pozdravljeni,

podobni simptomi, kot jih opisujete se največkrat pojavljajo pri t.i. cervikobrahialgiji. S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Poleg izvidov na klinični pregled prinesite tudi slike.
V kolikor se odločite za zdravljenje z manualno medicino, vam posredujem kontaktne informacije ordinacij: http://www.mo-gy.si/ordinacije-5/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Lep pozdrav. Prosila bi vas ce ni lahko razlozite izvid. Na CH se diskretno najazuje zacetni kifoticni potek cervikalnih vretenc. Diskretno je motena os poteka cervikalnih vretenc v visini vretenca C4 (lezija ligamentarnega dela).
Zacetno je v sprednjem delu zozen iv. Prostor med vretencema C2/C3,C3/C4,C4/C5.
Zacetne spremembe so vidne v podrocju malega sklepa med veetencema C4/C5. Na ciljanem posnetku cervikotorkalnega prehoda je zacetno zozen foramen intervertebrale med vretencema C5/C6,C6/C7.
Za odgovor se vam vnaprej zahvaljujem. !!!

Lep pozdrav.
Prosila bi vas ce mi lahko razlozite izvid rtg vrata.
Na CH se diskretno nakazuje zacetni kifoticni potek cervikalnih vretenc. Diskretno je motena os poteka cervikalnih vretenc v visini vretenca C4 ( lezija legamentarnega dela). Zacetno je v sprednjem delu zozen iv. Prostor med vretencema c2/c3,c3/c4/,c4/c5.
Zacetne spremembe so vidne v podrocju malega sklepa med vretencema c4/c5. Na ciljanem posnetku cervikotorkalnega prehoda je zacetno zozen foramen intervertebrale med vretencema c5/c6,c6/c7.
Zahvaljujem se vam za odgovor!

Pozdravljeni,

izvid opisuje obrabne spremembe v vratnem delu hrbtenice s poudarkom na C4 (t.i. lomljena os), kjer verjetno tiči glavni vzrok za opisane simptome. Predvidevam, da na tej ravni prihaja do draženja živca. Nepravilna ukrivljenost v tem delu (kifoza) kaže na znake bolečinskih občutkov.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Za bolj natančen nasvet glede uspešnosti zdravljenja bi morali poleg izvida opraviti tudi pregled slik ter klinični pregled.
http://www.mo-gy.si/ordinacije-5/

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Najlepsa hvala za odgovor!!!!!
Bi pa se vprasala, ali je to vzrok za moje bolecine v levi roki pa pekoc obcutek na kozi( ko se koze dotaknem) v podlahtnici. In ali je lahko kaksna povezava z bolecino v levi nogi. Namrec taksne bolecine imam tudi v levi nogi. Od kriza pa naprej v nogo? Je pa na nogi tudi podobna pekoca bolecina. To se mi pa dogaja od poroda. Kaksne dva meseca po porodu.

Pozdravljeni,

tudi pekoč občutek ima lahko isti vzrok. Bolečinski občutki v nogi pa s spremembami v vratu niso povezane, verjetno gre za dodatne spremembe, ki so nastale v ledvenem delu hrbtenice. Lahko pa, da gre zgolj za posledice, ki nastanejo med nosečnostjo in v fazi poroda, ter čez čas (do 6 mesecev po porodu) lahko izginejo, ko pride v telesu do novega ravnovesja.
Lep pozdrav.

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close