Najdi forum

enostranska bolečina

Pozdravljeni,

Že nekaj mesecev imam bolečine izključno na desni strani vratu, desni lopatici in pod desnim rebrnim lokom. Kakšen mesec pred pojavom teh bolečin se mi je na nebnem loku v ustih naredila boleča bulica in takrat sem mislila, da mi bolečina seva v vrat in dol zaradi tega, vendar je bilo po pregledu pri ORL in UZ vratnih bezgavk to ovrženo. Bulica v ustih me tudi več ne boli. Ko sem šla k zdravnici, je rekla, da je bolečina verjetno zaradi hrbtenice, vendar me ni napotila na nobene raziskave naprej. Bolečina še kar vztraja in ustrašila sem se, da so izvor jetra ali kakšen drugi organ v trebušni votlini.
Danes pa sem sedela (veliko sem v sedečem položaju zaradi študija, priznam tudi, da moja drža ni najboljša in se nikoli ne držim popolnoma ravno – tudi, ko sedim) in ugotovila, da mi desna lopatica nekako “škrta”. Ko premikam ramo pod določenim kotom, se pojavlja pokanje, ki ga na levi ni.
Zanima me, ali menite, da, glede na to pokanje, bolečina res izvira nekje iz hrbtenice, ali naj grem ponovno na pregled in zahtevam dodatne preiskave? Nimam še niti 30 let, tako da bolečine zaradi česa resnejšega v trebušni votlini lahko najbrž ovržem?

Lep pozdrav.

Pozdravljeni,

težave, ki jih opisujete, skoraj zagotovo izvirajo iz vratnega dela hrbtenice. Ne glede na vašo starost lahko že prihaja do zgodnjih degenerativnih (obrabnih) sprememb ali pa sprememb zaradi drugih dejavnikov, kot so prisiljena drža, preobremenjenost in stres, kar posledično povzroča zakrčenost mišic v tem delu, poslabšan krvni obtok idr. Večkrat so vzroki zgodnje obrabe tudi (manjše) poškodbe iz otroštva (padec s kolesom npr.), poškodbe, ki povzročijo nenaden zasuk glave (npr. prometne nesreče, padec na smučanju idr.) in se njihove posledice pokažejo precej kasneje.
Brez kliničnega pregleda vam težko svetujem karkoli bolj konkretnega. Priporočam, da se naročite na pregled v eni izmed naših ordinacij, po potrebi pa vas bomo po pregledu poslali še na dodatno diagnostiko (RTG vratnega dela).
V kolikor se odločite za pregled pri nas, posredujem povezavo do kontaktnih informacij:
https://www.mo-gy.si/kam-na-pregled/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close