Najdi forum

MRI vratne hrbtenice

Spoštovani,
star sem 44 let, že nekaj let me spremljajo bolečine v desni roki, desni rami, desni lopatici zadaj. V juliju 2020 sem bil operiran na vratni hrbtenici in sicer na nivoju C4-C5, foraminalna stenoza. Vstavljena je bila Zero P kletka 5mm. Nekaj tednov po operaciji je bila zadeva kolikor toliko uredu, sedaj pa se je bolečina zopet pojavila v desni rami, zadaj v desnem delu lopatice, desnem komolcu in nekako čuden občutek v zadnjih dveh prstih na desni roki. Včasih se bolečina seli tudi na srednji desni prsni del in pod oz. okoli desne pazduhe. Pri ležanju opažam tudi bolečino v desnem delu vratu in zadaj v desnem delu glave. Bil sem takoj na pregledu pri nevrokirurgu, ki me je napotil na ponovno magnetno resonanco vratne hrbtenice.
Prosim vas za vaše mnenje glede na vse težave in najnovejši izvid magnetne resonance vratne hrbtenice.

MR vratne hrbtenice:
Napotna diagnoza: Stanje po operaciji foraminalne stenoze C4-C5 desno

Izravnana vratna lordoza.
Na nivoju C2-C3 so spinalni kanal i.v. foramna primerno široki.
Na nivoju C3-C4 dorzolateralni disk osteofit kompleksa zožujeta i.v. foramna, bolj na levi strani, zožitvi levo ocenjujem na ½ normalne širine, desno na ¾ normalne širine, brez evidentiranja pritiska na priležno korenino.
Na nivoju C4-C5 je desni i.v. foramen zožen na 1/3 normalne širine, korenina C5 desno izgleda blago utesnjena. Levi i.v. foramen in spinalni kanal sta primerno široka.
Blok vertebra C5-C6.
Na nivoju C6-C7 je desni i.v. foramen zožen na ¼ normalne širine, zaradi dorzolateralnega disk osteofit kompleksa, korenina C7 desno vtisnjena, levi i.v. foramen blago zožen, brez utesnitve priležne korenine. Pomembne stenoze spinalnega kanala ni.
Na nivoju C7-TH1 je desni i.v. foramen močno zožen zaradi dorzolateralnega disk osteofit kompleksa, na ¼ normalne širine, korenina C8 desno je utesnjena. Levi i.v. foramen in spinalni kanal primerno široka.

Mnenje: Izboljšanje stanja na nivoju C4-C5 desno foraminalno.
Zožena oba i.v. foramna C3-C4, pomembno zožen desni i.v. foramen C6-C7 z utesnitvijo korenine C7 desno in desni i.v. foramen C7-TH1 z utesnitvijo korenine C8 desno.
Pomembne stenoze spinalnega kanala ni.
Signal iz vratne hrbtenjače primeren.

Hvala in lp
AL

Pozdravljeni,

iz vaših izvidov lahko sicer zgolj preko foruma razberem, da gre za “lokalno rešen problem” prostora C4-C5, vendar so spremembe prisotne na celotnem nivoju vratnega dela hrbtenice, vse do Th1. Stanje po operativnem posegu za samo zdravljenje ni tako ugodno, vendar obstajajo možnosti. Bolj konkretnega nasveta vam po tej poti ne morem podati, priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, s seboj pa prinesete vse izvide in slike. Posredujem vam povezavo do kontaktov za naročanje: https://www.mo-gy.si/kam-na-pregled/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close