Najdi forum

Že od meseca aprila imam bolečine pod LRL. Najprej so bile neznosne, ob kašljanju, kihanju, večjem premikanju oz. naporu do bolečin ob smejanju, tudi ob kolesarjenju npr zelo globokih vdihih ob naporu. Bolečine so bile tako hude da sem šla že na urgenco.

Sedaj so že malo manjše, včasih je hujše, včasih manj boli. Ob kašljanju in kihanju jih skoraj ni več. Bolj gre sedaj za gibe, ob določenih gibih (npr. premiku trupa nazaj pod določenim kotom, če z roko fejst zamahnem in nekaj vržem ipd.) me prime prav krč in sicer nekje pod levo dojko pod rebri. Ta krč pa orng prime. Včasih zaboli samo na eni strani, včasih pa okrog in okrog trupa, vsaj tako se zdi. Zadnje čase opažam tudi zbadanje v prsih, ne vem če je to povezano. Zdi se mi tudi kot, da bi imela neko tkivo na rebrih na levi strani, ki malo boli.

Zanima me ali se take bolečine dajo zdraviti z manualno medicino in kakšne vaje priporočate oz. kaksne preiskave bi priporočali. Imela sem MR abdomna pa ni razen cist na raznih organih pokazal kaj bi bil vzrok mojim težavam. Hvala.
Lep pozdrav,

Pozdravljeni,

na podlagi vašega zapisa sklepam, da bi lahko šlo za t.i. torakalgijo oziroma dorzalgijo, možno pa je tudi, da gre za t.i. mezaitis musculus cerratus amperior superior, katere sprememba bi predvsem pri obračanju povzročala hude bolečine. Za bolj konkreten nasvet glede vaše diagnoze in možnosti zdravljenja bi morali opraviti klinični pregled. Nanj se lahko naročite v eni izmed naših ordinacij: https://www.mo-gy.si/kam-na-pregled/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close