Najdi forum

Operacija hernije diska

Pozdravljeni!
Junija 2018 sem bila urgentno sprejeta na ortopedsko kliniko v Ljubljani, kjer so mi operirali hernijo diska L4-L5 (Evakuacija HD L4-L5 ter odstranitev velikega sekvestra med korenino L5 in modularnim konusom). Naj omenim da imam sedaj 24 let (takrat 22).
Sedaj sem ponovno sla na magnetno resonanco saj me kriz neznosno boli, poleg tega pa cutim mravljincenje v levi nogi, obcano so prisotne tudi bolecine v levi nogi.
Zanima me razlaga izvidov:
1. Prolaps levega mediolateralnega recidiva L4-L5 s kavdalnim delom, rahlo pritiska na korenino L5 na levi strani.
2. Siroko zasnovana protuzija diska L5-S1 z asimetrijo v levi intraforaminal.

Manualno terapijo sem ze obiskovala v ljubljani leta 2018 pred operacijo. Zanima me kako resno je stanje sedaj (naj se enkrat omenim da imam komaj 24let). Kaj mi vi osebno priporocate?

Pozdravljeni,

vaše stanje, predvsem zaradi predhodnega operativnega posega, zahteva posebno pozornost. Stanje izvida ni kritično, na nivoju L4-L5 gre za posledice OP, nivo nižje, L5-S1 pa sprememba medvretenčne ploščice, katere ovojnica je (zaenkrat še) ohranjena, draži pripadajoči živčni pletež na levi strani. Težave, ki jih opisujete, lahko izvirajo iz ene ali druge, verjetno pa iz kombinacije obeh sprememb.
Za natančen nasvet glede možnosti in uspešnosti zdravljenja bi morali opraviti klinični pregled, ter analizirati izvide, predvsem pa slike, ki ste jih prejeli na CD-ju. Vsekakor so spremembe za vašo starost precej izrazite in bo potrebno tako pri samem zdravljenju kot tudi nadaljnjemu življenjskemu slogu, nameniti posebno pozornost.
V kolikor boste želeli mnenje s strani zdravnikov naših ordinacij, se naročite na pregled. Posredujem povezavo: https://www.mo-gy.si/kam-na-pregled/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Najleosa hvala za odgvor!
Se bom oglasila!

New Report

Close