Najdi forum

Pozdravljeni,

stara sem 40 let. Večkrat ponoči se mi dogaja, da se zbudim s čisto oteklimi in težkimi rokami, dlani in prsti so napihnjeni tako, da ne morem stisniti pesti. osebno to povezujem s hrbtenico, saj imam skoliozo in kifozo, vratni del me pogosto boli, pa tudi, ko vstanem in se pretegnem, otekline uplahnejo. danes ponoči pa je prišlo do novega pojava, namreč zbudila sem se omotična, kot bi mi močno padel tlak, zgubljala sem zavest, možgane mi je stiskalo skupaj po celi lobanji, roke so bile kot vedno zelo napihnjene, ob vsem tem pa mi je sredinec, prstanec in mezinec stisnilo navzdol v pest kot nek močen krč, prsti so se tresli, bili mravljinčasti in sem jih morala fizično poravnati nazaj. To s prsti je trajalo nekaj sekund, potem, kot bi se “kri vrnila nazaj” vanje. te tri prste imam tudi sicer bolj “otrple” zaradi miške, ki jo uporabljam v službi (čeprav imam ergonomsko miško in ergonomsko podlogo zanjo, mi to ne pomaga). Zanima me, kaj bi bil lahko vzrok za tako nočno paralizo teh treh prstov. hvala

Pozdravljeni,

dolgotrajna prisiljena drža povzroči napetost mišic v vratnem delu hrbtenice, ki jo sicer lahko spremljajo tudi obrabne spremembe. Prihaja do zmanjšanja krvnega obtoka v tem delu. Zagotovo je za težave, ki jih opisujete, vzrok vratni del hrbtenice. S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, po potrebi pa vas bomo po pregledu napotili na slikanje vratnega dela.
https://www.mo-gy.si/i-htm/

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close