Najdi forum

Pozdravljeni,
Že 8 mesecev imam bolečine v ledveni hrbtenici. Pred par meseci, se je bolečina pričela širiti navzdol po levi nogi. Bolečina je stalno prisotna, ne morem se prikloniti do tal, težko hodim, hrbtenico imam že rahlo ukrivljeno. Stara sem 40 let do težav sem imela aktiven življenjski slog. Zanima me, če bi mi lahko v vaši ordinaciji pomagali odpraviti težave. Prilagam tudi izvid MR:
Velika diskus hernija L4-5 s stenozo spinalnega kanala.
l.v. hondroza Modic 1 L4-5.
Majhna centralna dorzalna diskus hernija L5-S1 brez utesnitev nevralnih struktur.
Zmerna spondilartroza L4-5.

Hvala in lep pozdrav,
Anita

Pozdravljeni,

izvid opisuje obrabne spremembe v ledvenem delu. Spremembe medvretenčnih ploščic na nivojih L4-L5 in L5-S1 niso kritične, velikost hernije ni pomembna oziroma je pomembna zgolj v povezavi z razmerjem, kolikšen del hrbteničnega kanala zapolnjuje, bolj pomembna pa je njena usmerjenost in vpliv na pripadajoče živčne pleteže.
Za narančen nasvet glede možnosti in uspešnosti zdravljenja s tehnikami manualne medicine bi morali opraviti klinični pregled, poleg izvidov pa pregledati tudi slike, ki ste jih prejeili na CD-ju.
https://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close