Najdi forum

Pozdravljeni,

stara sem 42 let. Junija 2019 so se mi ponoči začeli pojavljati mravljinci v desni roki,čez dan roke nisem mogla zaradi bolečine dati za hrbet. Po masaži se je stanje malo umirilo in se znova ponovilo v avgustu,tokrat na levi roki. Mravljinci so bili tako izraziti, da so sredi noči prešli v bolečino zaradi katere nisem mogla spat. Roko sem imela do jutra popolnima otrdelo. Opravila sem MR, ki je pokazal v nivoju C5-C6 obsezno obojestransko protruzijo i.v. diska, izrazitejša levo ter tudi kostne naplastitve, prisoten je zmeren pritisk na duralno vrečo, spinalni kanal je min.ožji. V nivoju C6-C7 je manjša desnostranska protruzija i.v. diska in tudi kostne naplastititve, prisoten je blažiji pritisk na duralno vrečo. EMG je pokazal kronične spremembe C6 levo blage stopnje in C7 levo zmerne stopnje. Spontane aktivnosti ni. Bila sem na fizioterapijah, stanje je nekoliko znosnejše.
Trenutno z opornicami omiljujem mravljince, me pa še dodatno pestijo naslednje tezave…v glavi imam od zadaj naprej čuden neprijeten pritisk,napetost, včasih tudi pekočo bolečijo. Ne znam prav opisati, kot da je koža premajhna za lobanjo (ne gre za glavobol). Bolj izrazito na levi strani. Ter občasno neprijeten občutek tujka v grlu. To stanje traja že 5 tednov. Ali je to mogoče posledica večjega obsega dela preko računalnika in prisilne drže? Oz. ali je to povezano z mojo opisano okvaro hrbtenice? Gibljivost vratu je v vseh smereh neboleča.
Ali bi moje težave lahko omilili v vaši ambulanti? Imam dve zdravniški mnenji,eno je za čimprejšnjo operacijo ter drug mnenje, ki še trenutno predlaga konzervativne ukrepe.
Hvala in lep pozdrav,Simona

Spoštovani,

v vašem primeru gre za t.i. radikulopatijo C5-C6 in C6-C7, kar je pokazala tudi rpeiskava EMG. Do sprememb lahko prihaja zaradi sprememb korenin C6 oziroma C7. Izvd MR kaže na določene obrabne spremembe v vratnem delu hrbtenice, ki niso scveže (minimalno 5 let) in same po sebi nebi povzročale težav, sprožil jih je nek dejavnik kot npr. prepih, prisiljena drža, neroden gib ipd.
Izvid nikjer ne opisuje morebitnih znakov sprememb hrbtenjače, zgolj minimalno zožitev hrbteničnega kanala, kar nikakor ni razlog za operativni poseg. Tudi sam vam toplo priporočam konzervativno zdravljenje.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravim o številne podobne primere. Sicer uspeh zdravljenja v tovrstnih primerih ni momentalen, v povprečju opravimo 5-6 terapij, da se odpravijo glavni simtpomi.
V kolikor se boste odločili za pregled v eni izmed naših ordinacij, s seboj obvezno prinesite izvide in slike.
Posredujem vam povezavo do kontaktnih informacij za naročanje: https://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close