Najdi forum

Zdravo.
Star sem 19 let.
Pred dvema letoma so se mi začeli pojavljati čudni glavoboli v zadnjem delu glave kakeršnjih še nikoli prej nisem imel. Glavoboli so bili bolj blagi zato jim nisem posvečal neke pozornosti. Potem čez 2 meseca se je pojavilo mravljinčenje, občutek toplote, pekočnosti in pritiska na levi strani prsnega koša. Obiskal sem zdravnika poslal me je na RTG prsnega koša EKG in oba izvida sta bila brez posebnosti. Skozi leto so se vsi ti simptomi krepili in niso izginili, glavobol je postal močnejši,konstanten in nikoli ni izginil niti za sekundo. Po približno enem letu sem imel MR glave in obiskal nevrologa. Izvid je bil normalen z izjemo ciste pinealne žleze 8mm×8mm za katero je nevrolog povedal da ne povzroča mojih težav. Po enem letu težav mi niče ni pomagal ali določil vzroka mojih težav. Potem mi je konstantno začelo piskati,šumeti v ušesih. Občasno se je pojavil pritisk v ušesih, neko frfotanje v ušesih. Stalno zamašen nos. Pogosto  mravljincenje vratu,glave,obraza,ušes. Občasno trzanje očesa in dela obrza pod očesom. Občasno vročina po glavi in rokah. Glavobol traja vsak dan od jutra do vecera brez prestanka v zadnjem delu glave. Najbolje je zjutraj takoj ko vstanem iz postelje( par minut, 2-3min) bolecine skoraj ni ali pa je blaga. Glavobol je zelo čuden kot neka zategnjenost v zadnjem delu, ta zategnjenost mi onemogoča da bi se lahko do konca nasmehnil. Če se nasmejem ali zazeham čutim zategnjenost dosti bolj izrazito. Če sedim na stolu več kot nekaj minut se glavobol in zategnjenost izrazito poslabšata, če se vležem pa se nekoliko izboljša. Če hodim ali se sprehajam se glavobol nekoliko izboljša, ob teku pa se poslabša. Glavobol se širi po celi glavi tudi po čelu in ob straneh. Ko se vstanem ali grem po stopnicah čutim razbijanje srcnega utripa v vratu tik pod glavo. V enaki točki v vratu čutim pokanje in hreščanje še posebaj kadar premikam glavo levo ali desno. Zelo pogosto me pečejo oči, občasno morda tudi slabše vidim, ob mocnejsi naravni svetlobi se mi v oceh pojavljajo in vozijo nekašne pikice ali pajčevine. Pogosto se pocutim zelo omotično kot da bom padel, nekako čudno kot da bi bil pijan. Nekajkrat sem se tudi zbudil s vrtoglavico ki je potem trajala čez cel dan. Vsi ti simptomi se mi redno pojavljajo. Ob daljšem sedenju vse težave postanejo bolj izrazite in glavobol postane nevzdržen. Bil sem pri večih fizioterapevtih in na večih terapijah in nekatere so rahlo začasno pomagale. Po enem letu in pol sem bil hospitaliziran ker sem imel diastolični tlak 180+. Večkrat sem imel 24urno mrjenje pritiska ki je pokazalo da imam rahlo zvišan pritisk povprečno 140 diastolicni, sistolocni pa je normalen, dali so mi tablete za pritisk ki mi ne pomagajo, pritisk ostaja enak. V bolnici sem bil približno 2 tedna opravili so mi ogromno preiskav. Ponoven MR glave ki ni pokazal sprememb. Mr možganskih žil normalen z izjemo hipoplastičnega segmenta V4 desne vertebralne arterije-razvojna različica, to naj nebi imelo nikakeršnih posledic. Mr in rtg vratu normelen z izjemo degenerativnih sprememb na c4-c5 ki tudi naj nebi smelo imeti nikakeršnih posledic. EEG brez posebnosti prav tako EKG, preiskave krvi in psihološki pregled. Med hospitalizacijo sem bil tudi pri ortopedu ki pravi da nimam nikakeršnjih težav le rahlo slabšo gibljivost glave v levo stran. V bolnici so mi poskušali blažiti glavobol z različnimi tabletami in nobene niso pomagale, le Sirdalud je rahlo blažil glavobol. Iz bolnice sem bil odpuščen, ne morejo mi povedati vzroka za moje težave, menijo da je vse psihičnega izvora, sam sem prepričan da temu ni tako. Mislim pa da je vse posledica necesa v vratu. Zanima me vaše mnenje ali te kot so v bolnici rekli  naključne najdbe  ki so jih zasledili ob vseh preiskavah ne povzročajo mojih težav in tudi v prihodnje ne bo drugih težav zaradi tega. In če je tako kaj menite bi lahko bil vzrok mojim težavam in kaj predlagate da storim ker te težave resno vplivajo na moje življenje ki je zaradi teh težav velikokrat komaj vzdržno.

Pozdravljeni,

na podlagi vašega zapisa s precejšnjo gotovostjo sumim, da gre v vašem primeru za TIMUS. Gre za žlezo,ki naj bi se po koncu pubertete (po 18 letu) razgradila in prenehala delovati, v kolikor pa se njeno delovanje ne ustavi, se pojavljajo težave, ki jih opisujete.
Da bi lahko preverili stanje t.i. timusa, bi bilo potrebno opraviti RTG ali morda zgolj UZ prsnega koša.

Lahko sicer, da gre tudi za obliko vegetativne distanije, srednji vratni ganglij lahko tudi povzroča simptome, ki jih opisujete.
V kolikor bi bil sum na timus ovržen, je vzrok za vaše težave vratni del hrbtenice in se lahko naročite na pregled v eni izmed naših ordinacij.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close