Najdi forum

Pozdravljeni,

Pred 5 dnevi sem pri dvigu bremena začutila pekočo bolečino v zadnjem delu glave – v višini desnega ušesa, proti sredini glave in nato proti vratu in desnemu ramenu. Ko sem breme odložila, je bolečina popustila in ob ponovni obremenitvi sem ponovno začutila pritisk. Sklepala sem, da je verjetno mišica. Bolečina je v cca 2 dneh popustila. Niti vrat, niti rama me ne bolita. Me pa torej se vedno boli v visini usesa proti sredini glave. Sicer ne gre za mocno bolecino, niti ta ne traja konstantno, ampak le v dolocenih polozajih glave, telesa. Glava me ne boli na dotik kot je bilo to prva 2 dni, ampak nekje v notranjosti.
Ne znam si razloziti kaj to je. Obcasno se mi zadnje 3 dni rahla bolecina pojavi se na vrhu glave. Ampak to ni glavobol kot sem ga obcasno imela do sedaj. Niti ne znam opisati kako se pocutim. Kot da 0 malo pritiska v glavi…

Druzinska anamneza glede zilnih bolezni ni spodbudna: 6 od 7 ocetovih bratov je ze dozivelo mozgansko kap. Sestricno je pri 39 ishemicna kap zaradi disekcije vratne aorte….

Kaj menite glede opisanega?

Spoštovani,

kot prvo: strah pred družinsko anamnezo je v vašem primeru povsem odveč, ne gre za zstanja, ki bi bila gensko pogojena. Vzrok vaših težav je skoraj zagotovo neroden gib, ki je sprožil zakrčenost mičice ob vratnem delu hrbtenice, le-ta pa posledično lahko vpliva na draženje pripadajočih živčnih pletežev. Stanje bo lahko dolgotrajno in ne bo minilno samo od sebe, še posebej, če so v vratnem delu prisotne tudi kakšne druge (obrabne) spremembe.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Na podlagi prvegapregleda vam lahko natančno svetujemo glede vašega stanja in možnosti nadaljnjega zdravljenja. Po potrebi vas bomo poslali na dodatno diagnostiko (RTG slikanje vratnega dela hrbtenice).
V kolikor se boste odločili za obisk ene izmed naših ordinacij, vam pošiljam povezavo do kontaktnih informacij: https://www.mo-gy.si/i-htm/
Vse naše ordinacije pričnejo z izvajanjem storitev v ponedeljek, 20.4.2020.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close