Najdi forum

bolečine po operaciji vratne hernije

Pozdravljeni,
Julija 2019 sem imela operacijo in sicer Al pristop, discektomija spondilodeza nivoja C6/C7 s PEEK inplantom.Pred operacijo sem imela hude glavobole (po desni strani glave navzgor in za desnim očesom) in bolečine v vratu.
Po operaciji so bolečine zelo počasi popuščale. Po 3 mesecih sem opravila rehabilitacijo v zdravilišču.Potem pa se je stanje spet začelo slabšati. Bolečina v vratu,rami in za lopatico se mi je dnevno selila. En dan na desni, strani drug dan na levi.Kadar je bila na desni se je pojavil tudi glavobol -kot pred operacijo. Nekje zadnja 2 meseca pa napetost v mišicah in bolečine vztrajajo predvsem na levi strani.Redko spusti in gre na desno stran. Opravila sem EMG preiskavo in ne kaže okvar.
Ponovno sem opravila MR vratne hrbtenice:
nivoju C6/7 je še zožen spinalni kanal vendar manj kot predhodno.Hrbtenjača ni komprimirana le blago odrinjena.Znakov mielomalacije ni videti. Foramni so obojestransko ob manjših osteofit disk kompleksih še zoženi in nekoliko utesnjeni sta videti izstopajoči korenini C7 foraminalno.
Brez dinamike ostaja v nivoju C5/C6 in manj C4/C5 viden znižan signal- degenerativna hondroza , i.v diska tudi brez dinamike protrudirata dorzalno po celotnem obodu,zožujeta likvorski prostor v duralni vreči in tudi zožujeta i.v foramne,predvsem C5/C6 desno več kot levo- utesnjena je že videti izstopajoča korenina C6 desno foriminalno. Spinalni kanal je v teh nivojih zožen. Kompresije hrbtenjače ni videti.
Sedaj že 2. obiskujem fizioterapijo – izboljšav ni in ni. Samo tisti dan,naslednji dan ko vstanem me zopet “zategne”. Sedenje sploh ne pride v poštev, dobro mi naredi samo hoja in hlajenje trdih mišic.

Prosim za vaš nasvet
Lep pozdrav

Pozdravljeni,

po šestih mesecih od operativnega posega bi morala simptomatika izvedenti. Zelo pozitivno je, da MRI po posegu ne kaže znakov poškodbe hrbtenjače. Medvretenčni prostori, ki niso bili del operativnega posega kažejo določene spremembe, zaradi katerih lahko povzročajo težave, ki jih opisujete. Predvidevam, da je bila sicer operacija na nivoju C6-C7 nujno potrebna. Lahko so se na tem mestu pojavile zarastline, ki dražijo živčne pleteže, bolj verjetno pa je, da simptome povzročajo spremembe na drugih nivojih.
Na podlagi MRI izvida (brez klinične slike) sklepam, da vam s tehnikami manualne medicine lahko uspešno pomagamo. Za natančen nasvet pa bi morali opraviti pregled, na katerega poleg izvidov s seboj prinesete tudi slike.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere, kljub temu, da je zdravljenje po posegu bolj zahtevno. V kolikor se odločite za pregled v eni izmed naših ordinacij vam pošiljam povezavo do kontaktnih informacij ordinacij:https://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close