Najdi forum

Pozdravljeni. Nekaj časa sem začel čutiti bolečine v desnem ramenu, ki so se pa močno okrepile pri padcu na delovnem mestu (borilne veščine-samoobramba). Ko sem se ujel me je v ramenu močno zabolelo. Gibljivost roke je omejena. Na desni strani ne morem niti ležati, saj me boli.
Imel sem MR desnega ramena in sicer s kontrastom. Pri ortopedu sem naročen šele čez slaba dva meseca, vendar glede na to, da mi moja osebna zdravnica ni znala razložiti izvida, hkrati je rekla, da ga niti najbolj ne razume, bi prosil za mnenje.
Citiram izvid: Sklepne površine akromioklavikularnega sklepa so regularne; prisotna je robna osteofitna apozicija, spremembe signala iz subhondralne spongioze v zvezi z degeneracijo. Akromiohumeralni prostor je zožen. Videti je zmerne artrotične spremembe glenohumeralnih površin: iregularnosti subhondralne kortikale z orbno osteofitno apozicijo; nehomegen signal iz artikularnega hrustanca, hrustanec je stanjšan. Na superiornem, anterosuperiornem in anteroinferiornem delu oboda sklepne površine glenoida je med bazo labruma in hialnimim hrustancem videti inkompletno špranjo, ki se izpolni s kontrastnim sredstvom. Recesi sklepne ovojnice so primerno razviti.
Videti je prekinitev rotarne manšete, komunikacijo sklepa s subakromio-subdeltoidno burzo v katero je videti zatekanja intraartikularno injiciranega sredstva.
Tetiva supraspinatusa je stanjšana, izraziteje v kritičnem delu poteka, signal iz tetive je nekoliko nehomogene intenzitete. Muskularni venter je ohranjen. Tetiva infraspinatusa je primerne debeline, signal iz tetive je nekoliko nehomogene itenzitete, bolj hiperintenzivno spremenjen v distalnem delu poteka. Erozivne spremembe kortikale humerusa ob prirastišču. Muskularni venter je ohranjen. Tetiva subskapularisa je stanjšana, izraziteje ob gornjem delu prirastišča; signal iz tetive je nekoliko nehomogene itenzitete. Muskularni venter je ohranjen.
Tetiva dolge glave bicepsa je v artikularnem delu poteka hiperintenzivno spremenjena; ob vstopu v ovojnico je medialno subluksirana in poteka na površini stanjšane tetive subskapularisa; distalneje v ovojnici ne kaže patoloških sprememb oblike ne itenzitete signala.
Mnenje:akromioklavikularna artroza, zmerna omartroza; zožen subakromialni prostor; SLAP poškodba labruma tip 5; znaki tendinitisa, entezopatije rotatorjev, parcialna poškodba tetive supraspinatusa in infraspinatusa; tendinitis tetive dolge glave bisepsa, medialna subluksacija tetive.
Mesto komunikacije sklepa s subakromiosubdeltoidno burzo ni ločljivo, lahko gre za manjšo kompletno poškodbo tetive supraspinatusa (suspektno področje v kritičnem delu poteka)
Radiološke diagnoze : M758, M1981
Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

precej obsežen izvid vam težko do popolnosti obrazložim z nestrokovnimi izrazi. Vsebina je sicer jasna: gre za posledice poškodbe, akutnega stanja, vidne pa so tudi starejše spremembe tkiva, katerega vzrok je lahko preobremenjenost. Brez kliničnega pregleda je težko razmejiti akutne spremembe od sprememb starejšega datuma, jasno pa je, da gre artrozo in omartrozo, ki povroča tudi zmanjšanje prostorov v ramenskem sklepu (stare spremembe), spremembe v vezivnem tkivu, delno poškodbo tetiv supraspinatusa in infraspinatusa (sveža poškodba. ki se bo sčasoma zacelila sama od sebe – ob mirovanju), “nateg tetive dolge glave bicepsa in sprememba (dislokacija) medialne tetive. Za kaj točno gre in kje se te spremembe nahajajo, bi vam lahko pokazali na samem kliničnem pregledu, v pisni obliki preko foruma pa je to vse, kar lahko storim.
Predvidevam, da boste na pregledu pri ortopedu, ki vas bo imel možnost pregledati v živo, prejeli več informacij. Do takrat bi vam priporočal blago razgibavanje, predvsem pa mirovanje. Podobne spremembe uspešno zdravimo tudi s tehnikami manualne medicine. V kolikor se boste kasneje želeli naročiti v eni izmed naših ordinacij, posredujem povezavo do kontaktnih informacij: https://www.mo-gy.si/i-htm/

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***
Objava čaka odobritev

New Report

Close