Najdi forum

Pozdravljeni,

Cca 3 tedne nazaj se mi je zacela pojavljati vrtoglavica in slabost ter bolecine v glavi. 2 tedna nazaj me je zdravnica poslala k nevrologu pod nujno. Opravljen je bil osnovni pregled in pa ct glave (bp). Vseeno so mi dali se napotnico na mr glave. Narejen tudi laboratorij, scitnica ok,b12 in folna kislnina, ostala kri ok, zelezno na spodnji meji, feritin kr pod mejo tako da jem zelezove tablete. Stara sem 29 let, pocutje drugace ok.Narejen tudi mr glave. Izvid (ne bom pisala vsega, samo pomembno)
Standardne sekvence.
Diskrerno hiperintenzivno zarisce demielinizacije bele mozganovine frontalno desno (lahko nespecificno dd odprte etiologije). Obe AICA naredita zanko v notranjem sluhovodu, moznost nevrovaskularnih konfliktov, degenerativne spremembe v vratne hrbtenice na prikazanih segmentih (svetujem mr). Svetujem spremljanje za oceno dinamike.
Naredila sem se rtg vratne hrbtenice, se cakam izvid.

Zanima me ce se lahko te spremembe povezane z tem obcutkom vrtoglavice, ki se je po jemanju zeleza malenkost izboljasl, vendar se vedno ne 100%. Na vas sem se obrnila ker sem na spletu prebrala marsikaj o manualni terapiji ki odpravlja tudi tezave vrtoglavice/omotice..
Hvala za odg.Tjasa

Spoštovani,

izvid MRI glave ne kaže na posebnosti, ki bi lahko povročale opisane simptome. Predlagana diagnostika MRI vratne hrbtenice bo verjetno pokazala spremembe, tudi če jih izvid ne bo opisoval. Pri vaših letih namreč izrazitih anatomskih degenerativnih sprememb ne bo, lahko pa že najmanjše spremembe (ki jih izvid morda niti ne opisuje, so pa vidne na slikah) povzročajo težave, kot jih opisujete. S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Priporočam vam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, ko prejmete izvide in slike MRI vratu.
https://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Najlepsa hvala.

Me pa se zanima ce zgornje spremembe kakorkoli lahko nakazujejo na MS?

Lp,Tjasa

Pozdravljeni,

iz samega izvida bi rekel, da ne. Za bolj natančen nasvet bi moral opraviti klinični pregled.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close