Najdi forum

Ponovne težave s hrbtenico

Spoštovani, lapo prosim za vaše mnenje in pomoč.
Stara sem 49 let, pred tremi leti sem bila operirana na hrbtenici hernija discus in delci medvretenčne ploščice v spinalnem kanalu L4/L5, ter L5/S1.
Do začetka marca je bilo stanje zadovoljujoče in sem brez večjih težav funkcionirala.
Takrat pa sem s hrbtenico zavito v desno močno kihnila, pritisk zadržala v telesu in pojavile so se neznosne bolečine v desni nogi, prav tako pa je bila desna noga po zunanji strani ter trije prsti na nogi “gluhi”.
Mr je pokadala : discus hermija L5/S1, ki pritiska na korenino živca desne noge, ter zarastline od prve operacije.
Nevrokirurg mi je svetoval ponovno operacijo, na katero sedaj uradno čakam.
Vendar pa sem sama ves ta čas obiskovala fizioterapevta/manualnega terapevta, Bownovo terapijo, ter redno izvajala vaje. Občutek v nogi se je vrnil, tudi bolečine so veliko manjše, vendar nikakor še ne toliko manjše da bi z njimi lahko normalno funkcionirala.
Glede na to, da te terapije obiskujem že tretji mesec me zanima vaše mnenje. Bi kazalo kaj spremeniti, dodati, morda se obrniti kam drugam ali zgolj tu vztrajati? Trenutno sem odločena da na operacijo ne grem, vendar pa zadeva nikakor še ni OK.
Hvala za vaše mnenje in lep pozdrav!

Spoštovani,

težko vam svetujem glede nadaljnjega zdravljenja v različnih oblikah, brez kliničnega pregleda. Vsekakor je smiselno vztrajati z nadaljevanjem zdravljenja v konzervativnih oblikah (brez operacije).
Zgolj na podlagi zapisa predvidevam, da so vaše težave resne in jih je kot takšne potrebno tudi tretirati. Odsvetujem vam zdravljenje z oblikami zdravljenja, ki ne sodijo v uradno medicino.
Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, s seboj pa prinesete tudi vse izvide in slike. Na podlagi anamneze in klinične slike vam bomo lahko natančno svetovali glede možnosti in uspešnosti nadaljnjega zdravljenja.
Sicer s tehnikami manualne medicine uspešno pomagamo številnim ljudjem s podobnimi težavami.
https://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close