Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema Bolečina v kolenih po prometni nesreči

Bolečina v kolenih po prometni nesreči

Pozdravljeni,

1. 2. 2018 sem imel precej hudo prometno nesrečo, kjer sem se mogočno udaril v obe koleni. Pregled v UKC Ljubljana ni pokazal resnejših poškodb (na izvidu o kolenih piše le: S80.0 Udarnina kolen). Po nesreči mi je bila hoja in stoja onemogočena, saj so me kolena precej bolela, poleg tega pa sem čutil precejšnjo nestabilnost v kolenskem sklepu.

Ko so se bolečine malo umirile sem se odpravil k zasebnemu fizioterapevtu, ki mi je kolena razgibal, mi pokazal osnovne vaje za razgibavanje ter jih povil s kinezio trakovi, da sem lažje shodil. Na uradni fizioterapiji (cca 1,5 meseca po nesreči) sem nadaljeval vaje za razgibavanje ter imel terapije za lajšanje bolečin, saj so me ob hoji in daljši stoji kolena še vedno bolela. Po končani fizioterapiji so bolečine od udarca minile, izboljšala se mi je gibljivost kolen, vendar pa je ob daljši hoji in stoji ter ob dalj časa pokrčenih kolenih (vožnja v avtu/vlaku) pekoča bolečina še vedno ostala, zato sem se zopet odpravil k osebnem zdravniku.

Šel sem k ortopedu, kateri ni opazil nobene posebnosti, razen tega, da je bila pogačica obojestransko nekoliko nagnjena navzven in je palpatorno občutljiva.” Dobil pa sem napotnico za MR, kjer sta izvida obeh kolen normalna in ni omenjene nobene poškodbe hrustanca, vezi, meniskusa, razen tega, da je v levem kolenskem sklepu fiziološka količina tekočine, v desnem sklepu pa je minimalen izliv. Ortoped je po MR zaključil zdravljenje in mi predpisal nadaljevanje z vajami po navodilu fizioterapevta.

Nekaj mesecev sem se pazil, da nisem pretiraval s hojo ali naglimi gibi nog, vendar se mi skoraj po enem letu še vedno redno pojavlja pekoča bolečina v kolenih. Zopet sem obiskal ortopeda, ki mi je povedal, da so moja kolena preobremenjena, kar se mi zdi malo čudno, saj sem še študent, ki ne opravlja fizičnega dela, dnevno pa prehodim mogoče do 5 – 10km zmerne hoje do fakultete, s športom se ljubiteljsko ukvarjam nekajkrat mesečno. Bolečina se še vedno pojavi ob daljši vožnji in pokrčenih kolenih, torej tudi ob mirovanju.

Imate morda še kakšno idejo, kaj lahko storim?

Najlepša hvala za odgovor,
Miha

Pozdravljeni,

verjetno je prišlo do določenih sprememb od udarca, na podlagi vašega obširnega zapisa predvidevam, da je prišlo do izgube sodelovanja mišic in vezivnega tkiva v tem delu. Kaj več vam žal ne bi znal povedati brez pregleda, preko foruma.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close