Najdi forum

Spoštovani!

Pred tedni sem šla na rentgensko slikanje ledvenokrižnega dela hrbtenice, saj me že več let boli hrbet, predvsem križ. Bolečina se širi tudi v desno nogo in roko. Tudi prsti desne dlani so občasno okorni, kot da otrdijo. Stvari mi včasih padejo iz rok, ker jih očitno slabo primem, nimam občutka. Bolečina je pogosto pekoča.

Izvid slikanja je naslednji: primerna hondroza, višina korpusov je primerna. L. v. hondroza in začetna ventralno spondiloza vidna med segmenti L3 -S1. Začetna spondilartroza na istih segmentih. Spinalni kanal je normalnega premera. Nakazana artroza obeh SIS.Strukturno je slikani skelet v mejah normalnega. Mnenje: minimalna začetna spondiloza spodnjih segmentov L/S hrbtenice.

Res piše, da je očitno vse šele v začetni fazi, a mene občasno zelo boli in sem se bala, da je še kaj hujšega. Veliko tudi delam in se težko izognem težjim bremenom pri kmetijskih opravilih, kar prav gotovo občuti tudi moja hrbtenica. Morda iz nje izvirajo tudi glavoboli. Kolikor vem, artroza pomeni tudi vnetje, zato me zanima, kaj bi mi lahko pomagalo, da težave ne bi bile še hujše. Bi bilo dobro iti k fizioterapevtu, revmatologu, nevrologu, ortopedu? Splošna zdravnica je mnenja, da je vse skupaj dokaj normalno, da ima pač vsak človek tudi kdaj bolečine v kosteh in degenerativne spremembe pač pridejo z leti. Meni tudi, da bi mi težave omilile vaje, drugega pa ne potrebujem.

Bi mi lahko pomagala manualna terapija?

Hvala vam za pomoč in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

spremembe v hrbtenici so minimalno izražene, je pa seveda možno, da vam povzročajo velike težave. S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Za bolj natančen nasvet bi morali opraviti pregled, nadalje vam lahko natančno svetujemo glede možnosti zdravljenja, vam izdamo posebne vaje itd.
V kolikor se odločite, vam posredujem povezavo do kontaktnih informacij ordinacij za naročanje:
http://www.mo-gy.si/i-htm/
lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close