Najdi forum

Omotica,drhtenje telesa

Pozdravljeni,
Pred tremi dnevi se mi je pojavilo drhtenje celega telesa,in sicer sredi noči sem se prebudil od tega. Drhtenje ni konstantno,nekaj podobnega kot pri krču, ki se pojavljajo po celem telesu, samo v blažji obliki. Naslednji dan v službi nisem bil sposoben za delo, čutil sem omotico in siljenje na bruhanje. Bil sem pri osebnem zdravniku, opravil EKG, krvno sliko,vse je ok, tudi ščitnica je ok.
Zanima pa me ali je to lahko posledica nesreče,ki sem jo imel pred približno dvema mesecema. Pri padcu sem močno udaril z glavo ob trd predmet, zavest nisem izgubil in tudi vroglavice nisem čutil, zato takrat nisem obiskal zravnika.
Sedaj mi je osebni zdravnik dal pomirjevalo,tablete Helex 0,25mg , strah me je noči, ali se bo stvar ponovila?! Ponoči sem vzel polovičko tablete in je tresenje ponehalo, čez dan čutim rahlo omotico. Zelo me skrbi. Ali so to lahko znaki tud kakšne druge resne bolezni? Ali naj opravim slikanje vratu in glave?
Naj lepša hvala za odgovor.
Lep pozdrav, Mar,

Pozdravljeni,

stanje, kot ga opsisujete, je klasična posledica nesreče, ki se pojavi lahko nekaj dni, tednov ali celo mesecev po poškodbi. Podobne primere velikokrat vidimo po prometnih nesrečah. Z precejšnjo gotovostjo predvidevam, da simptome, ki jih opisujete, povročajo spremembe v vratnem delu hrbtenice. Predvidevam, da gre za tako imenovani vegetativni sindrom C5-C6. Priporočam, da opravite slikanje (RTG ali celo MRI) vratnega dela hrbtenice, s slikami in izvidi pa se naročite na pregled v eni izmed naših ordinacij: http://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav.

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close