Najdi forum

Pozdravljeni,

od sredine avgusta imam bolečine v križu, osebni zdravnik mi je nato predpisal analgetike. Septembra me je v križu tako močno zabolelo, da sem obiskal urgenco in dobil blokado. Zaradi trajanja bolečin sem se samoplačniško odločil za MR, ki je pokazal veliko hernijo l4/l5. Po pregledu so me pod nujno napotili na ortopedsko kliniko, kjer sem dobil mnenje, da naj se odločim za operacijo in sicer naj bi bila v roku 14dni. Samoplačniško sem se obrnil še na privatno kliniko, njihovo mnenje je enako. Ker so bolečine sicer znosne (če pretiravam se pač moram iti uležati, zjutraj malo počasneje), proti bolečinske tablete sem prenehal jemati, mravljinci v desni nogi so le občasni in ob prevelikih naporih, občasno me “zaseka” čez medenico ter po desni nogi (ni dolgotrajno), me zanima ali bi lahko težave rešil tudi brez operacije. Star sem namreč 28 let ter v dobri fizični pripravljenost.

Izvid MR:

Vaš link

Hvala za vaš odgovor.

Pozdravljeni,

najprej se vam opravičujem za pozen odgovor, upam, da ste se v tem času napotili po drugo mnenje ali pa se na nas obrnili preko katere druge poti (e-pošta, telefon) in da operacija še ni opravljena. Dejstvo namreč je, da je pri starosti 28 let in pri spremembah kot so v vašem primeru, definitivno prehitro za operacijo in je predhodno smiselno poskusiti s številnimi drugimi konzervativnimi oblikami zdravljenja. Velikost hernije vsekakor ni pomembna, dokler ne prihaja do mehanske vkleščenosti živca, pritiska na hrbtenjačo in/ali zapolnitve hrbteničnega prostora v celoti.
V kolikor še ni prepozno, bi vas povabil na pregled v eno izmed naših ordinacij, s seboj pa poleg izvida prinesite tudi slike. Na podlagi klinične slike vam bomo lahko natančno svetovali glede možnosti nadaljnjega zdravljenja:
http://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close