Najdi forum

Širjenje bolečine po telesu

Pozdravljeni.

Pišem vam glede mojih težav, katere so se pričele marca letos in sicer z bolečinami v prstih in zapestju, čez čas se je bolečina začela širiti po celem telesu. npr, grem na sprehod in kar naenkrat začnem šepati, ker me začne boleti kolk ali koleno, čez noč me začne boleti prst , da ga tudi pokrčiti ne morem, bolečina se zelo premika. Moram povedati, da sklepov nimam zatečenih in pordelih. Pred enim mesecev je bilo zelo hudo, dvakrat sem padla v nezavest bolečine so hude predpisali so mi tramal, kateri mi ni nič ublažil bolečine, roticox za vnetje kateri mi tudi ni nič pomagal. Bolečina ni stalna saj preneha in se premika, deset dni po kolapsu je bilo zelo hudo bolela so me kolena zapestja roke sem komaj premikala. Če sem se prijela npr. za sklep me na otip ne boli nič samo bolečina je nevzdržna, da veliko noči tudi prebedim.

Moja osebna zdravnica pravi, da sem uganka..imam kmalu ambulatni pregled na infekcijski za lymsko boreliozo, ker imam IgM proti antigenoma OspC in VIse POZITIVEN 66,42E/ml IGG pa NEGATIVEN.
ker je bilo zelo hudo me je zdravnica poslala pod nujno na infekcijsko za boreliozo, ker so me pogledali odvzeli kri, poklicati sem jih morala po telefonu, nakar so mi povedali (izvidov še nimam), da je mora kri ok in da borelioza naj nebi bila naj me zdravnica napoti revmatologu.
Zdravnica je vseeno mnenja naj grem še vedno na ambulanti pregled za boreliozo, kar bom tudi šla samo ne vem kaj bo drugače.

Opravila sem EMG, pri katerem so vse meritve normalne, nevrologinja je priporočila pregled pri revmatologu in pa glede na moje potenje prstov me je napotila še za pregled za avtonomno živčevje ne vem kako bi bile te moje bolečine sklepov in kit povezane s potenjem??
sedimentacijo v krvi imam trenutno 25
hemogram: K-Lkci 5,3; K-Erci 5,04; K-HB 141; k-hT 0,386; MCV 76,6; MCH 27,9; MCHC 363; RDW13,4; K-trombociti 317; MPV 8,1
Hemostaza: P-D dimer 502

Moram povedati, da moj kratkoročni spomin ni ravno najboljši saj kar pozabljam in v zadnjem mesecu kar sem na bolniški sem shujšala skoraj 4kg ampak se prehranjujem kot prej. Zelo sem tudi utrujena, kar spala bi in pa tudi težko se skoncentriram.
Drugače pa sem stara 28 let imam dva otroka, trenutno 57 kg, redno se gibljem. Občutek imam da sem obstala v začaranem krogu te bolečine so prisotne že 8 mesecev in so čedalje hujše. Ne vem več kako naprej imate morda kak nasvet zame, kaj naj bi vse to pomenilo kak predlog??? Hvala

LP, Špela

Pozdravljeni,

preko foruma je težko oziroma skoraj nemogoče v tem primeru podati konkreten nasvet. Vsekakor je potrebno najprej izključiti vrsto sistemskih bolezni, ki se lahko odražajo na podoben način, prav tako revmatološke bolezni. Teoretično je sicer tudi možno, da bi tovrstne težave nastale kot posledica draženja avtonomnega živčnega sistema, ki leži ob vratni hrbtenici.
Priporočam, da sledite navodilom zdravnikov, pri katerih ste v obravnavi.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close