Najdi forum

Lepo pozdravljeni!

V sredo 10.10.2018 okrog 14.00 sem si s paličnim mešalnikom porezal palec na levi roki, dve manjši rani s šestimi šivi imam na vrhu prsta. Okrog 17. ure sem bil na šivanju v UKC LJ.
Po petih dneh se rana odlično celi, vendar pa imam na trenutke mravljinčast in omrtvičen prst. Ob določenih gibih čutim pekoče mravljinčaste bolečine, vendar ne blizu ran temveč nižje v prstu, kar je zelo moteče, saj imam imam delo pri katerem nujno potrebujem prste.
V času med poškodbo in šivanjem teh bolečin nisem čutil, zato sklepam, da so te bolečine in mravljinčavost posledica anestezije (najprej sem dobil normalno dozo anestetika Oberstov blok, ki pa ni bil dovolj, zato so mi vbrizgali še en odmerek, ki je prijel).

Zanima me, ali je možno, da je to posledica anestezije, je to pogosto in koliko časa traja, da bolečina izzveni, če sploh? Je možno s čim pospešiti odpravo neželenega občutka?

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,

občutki, ki jih opisujete, so lahko posledica tako poškodbe kot tudi anastezije, pri čemer ni nujno, da je pri sami anasteziji prišlo do poškodbe. Lahko, da je anastetik pozročil oteklino in povzroči lokalni pritisk na živec in ga pri tem (minimalno) poškodoval.
V vsakem primeru se bo stanje verjetno umirilo v roku meseca dni. K hitrejšemu spodbujanju živčnih vlaken bi priporočal uživanje hrane in prehranskih dopolnil vitamini skupine B, ki imajo pozitiven vpliv na regeneracijo živčnega sistema ter lokalno masažo za spodbujanje krvnega obtoka v tem delu.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close