Najdi forum

bolečina v križu in "tresenje"

Spoštovani,
prosim za razlago simptomov in izvida:
Približno tri leta imam bolečine v križu točno po poteku hrbtenice, najbolj ob stanju na mestu. Boli me tudi, ko ležim in ko sedim, a manj.
Boli me tudi zunanji del stopala, ko hodim ali mirujem.
Imam še eno težavo, za katero ne vem, če je povezana s hrbtenico. Iz spanja me zbudi tresenje, ki ni enako kot čutimo “padec ” v začetku spanja. Hčerka, ki je to videla, je dejala, da zgleda tako, da se najprej skrčim, potem stegnem in maham z rokami in nogami. Imela sem že eeg, ki pa je bil v redu.
Izvid MR hrbtenice
Blaga do zmerna i.v. hondroza
blaga spondiloza v vseh nivojih ledvene hrbtenice
blaga spondialtroza spodnjih dveh nivojev
I.v. diski so na vseh nivojih dorzalno, fokalno ali difuzno blago protudirani in mestoma blago zožujejo spinalni kanal.
Ni pomembnih zožitev i.v. foramnov
Na nobenem od nivojev ni vidne utesnitve nevralnih struktur. Signal kostnine je primeren.

Stara sem 49.let.
Hvala za odgovor!

Pozdravljeni,

izvid opisuje klasične obrabne spremembe, ki niso kritične. Verjetno gre za draženje živca na enem izmed nivojev, posledično pa prihaja tudi do sprememb krvnega obtoka, kar se v obliki bolečin še posebej čuti ob mirovanju, ko pride do zastoja.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Za bolj natančen nasvet bi morali opraviti klinični pregled. V kolikor se odločite za zdravljenje s tehnikami manualne medicine, na pregled poleg izvidov prinesite tudi slike. Na podlagi anamneze in pregleda vam bomo lahko natančno svetovali glede možnosti in uspešnosti zdravljenja. Posredujem vam povezavo do kontaktnih informacij ordinacij: http://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close