Najdi forum

Bolečine v vratu in tinitus

SLUŠNI APARATI IN ZAŠČITA SLUHA
Odgovarjajo: Franci Urankar

Tinitus in vratna hrbetenica
Default avatar
slika45
4 Okt 2018 18:27
FacebookTwitterGoogle+PinterestDeli
Spoštovani,

stara sem 51 let in pred približno pol leta se mi je pojavil tinitus, ki je zelo, zelo hudo moteč. V glavi mi namreč šumi, piska in brni od komaj znosnega do neznosnega. Imam tudi mravljince v rokah in nogah, občasno vrtoglavico in bolečine v vratu ter v ledvenem delu hrbtenice.
Pregled pri ORL je pokazal manjšo izgubo sluha pri visokih frekvencah, vendar nič posebnega.

Poslana sem bila MR in prejela naslednji izvid:

Korpusi so strukturno v normalnih mejah, prisotna je zmerna sklerozacija in maščobna preformacija predvsem segmenta 5.
Znižane višine interverterbalnih prostorov c4-c5 inc5-c6 s posterirnimi naplastitvami in protruzijami degeneriranih diskov pod zadnji logintudinalni ligment.
Modula je v omenjenih nivojih odrinjena navzdol pod zadnji longitudinalni ligament, kaže pa še primeren signal.
V STIR sekvenci ni znakov endema skeleta ali mehkiv delov, ki bi govorili v prid akutnega pataloškega dogajanja.
V aksialnih rezih je v nivoju c3-c4 spinalni kanal minimalno zožen z desne strani zaradi robnih naplastitev.
Nivo c4-c5 kaže podobne spremembe z obsežnimi posteriornimi naplastitvami in tudi disk osteofit kompleksom, ki utesnjujejo predvsem desni nevromoramen.
Nivo c5-c6 je zožen predvsem centralno zaradi naplastitev. Stenozantne spremembe se širijo v predel obeh nevroformanov, izraziteje desnega.
Nivo c6-c7 je v normalnih mejah.

Degenerativne spremembe vratne hrbtenice z osteohondrozo in posledično stenozo formanov predvsem z desne strani v nivojih c4-c5 in c5-c6.
Aberantni pretok desne vertebalne arterije, ki nakazano poteki tik ob meduli.

Prosim vas za razlago MR izvida in ali je možno, da je degnerativnost vratnih vretenc vzrok za tinitus. Do sedaj nisem bila poslana na nevrološki pregled. Ali menite, da bi bilo to potrebno.
Osebni zdravnik je namreč zelo zadržan za nadaljne preiskave in meni, da se bom na to pač morala navaditi. Sama pa se s tem nikakor ne morem sprijazniti, saj izredno težko delam in sem vedno bolj izčrpana.

Najlepša hvala za odgovor

Pozdravljeni,

MR izvid opisuje številne spremembe v vratnem delu hrbtenice, ki niso sveže, vendar nikakor niso kritične. Edina opisana sprememba, ki bi jo bilo potrebno dodatno preveriti je položaj vertebralne arterije. Priporočam vam, da opravite UZ preiskavo vratnih žil. V kolikor izvid ne bo pokazal sprememb, je simptom šumenja vsekakor povezan s spremembami vratnega dela hrbtenice, ki jih s tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo.
Težav, ki jih imate, se zagotovo pri 51 letih ne morete kar navaditi. Gre za zelo moteč simptom, ki je ozdravljiv, vendar je potrebno pred samim zdravljenjem natančno ugotoviti vzrok le-tega.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close