Najdi forum

bolečina v levem delu hrbta

Zdravo!
sem v zgodnjih 20ih in pred kratkim sem začel hoditi v fitnes. po par mesecih se mi je v hrbtu pojavila bolečina (ni bila prisotna nemudoma po kakšnem gibu, ampak šele kasneje, doma). bolečina ni konstantna in se pojavlja pri opravljanju določenih gibov. Najbolj izrazita je bila pri vajah, ki obremenjujejo spodnji hrbet, kot so deadlift in počep, zato sem vaje, ki povzročajo bolečino nehal opravlajat. čez kak teden sem odšel k zdravnici saj se mi je zdelo da bolečina traja predolgo in mi je rekla naj mirujem dva tedna. to je bilo ravno med izpitnim obdobjem tako da sem itak dober mesec preživel brez nekega izrazitega gibanja, a bolečina še ni ponehala. ker se stanje ni izrazito izboljševalo sem se odpravil nazaj v fitnes kjer sem postopoma začel obremenjevat mišice, seveda do bolečine (najprej majhna teža + uporaba pasu), čez čas pa sem lahko vaje opravljal povsem brez bolečin, a po vadbi me je hrbet vseeno bolel (kot da bi se zakrčil za 3-4 dni). Bolečine se pojavljajo pri kakšnih eksplozivnejših gibih, ko se sklonim in upognem hrbet (ko si obujem nogavico), najbolje pa opišem tako, da ležim na boku v položaju, kot da bi klečal na kolenih in sedel na petah, samo da bi me nekdo prevrnil na stran, potem pa brez premikanja v kolku iztegnem koleno tako, da imam noge pred sabo. takrat začutim bolečino (na levi strani hrbta). bolečine se pojavijo tudi po daljših vožnjah v avtu.
zanima me, kaj naj naredim glede na to da do sedaj ni pomagalo niti topli niti hladni obhladki, raztezanje in niti dolgo mirovanje.
ps: bolečina je prisotna samo v spodnjem hrbtu nekako od tiste kosti ki je nad ritnico pa kake 20 cm gor, ampak ne na površju ampak nekako bolj globoko. Ne širi se dol po nogi.

Pozdravljeni,

izčrpen opis vaših simptomov je precej verjetno znak zakrčene mišice. Z raztezanjem, izvajanjem določenih vaj idr. žal sami ne boste uspeli doseči sprostitve le-te. Stanje sicer ni resno oziroma kritično, vendar lahko krč vztraja dlje časa, tudi več mesecev. Krč bi lahko sprostili s pomočjo specifične medicinske masaže, ročne fizioterapije ali prijemi manualne medicine. V kolikor izberete našo pomoč, vam posredujem povezavo do kontaktnih informacij ordinacij: http://www.mo-gy.si/i-htm/
lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close