Najdi forum

Bolečine v ledvenem predelu

Pozdravljeni,

tri dni nazaj sem začutila bolečine v levem ledvenem predelu, ki so postajale vse izrazitejše. Danes pa so se bolečine preselile naprej v levo polovico trebuha. Če hodim ali ležim, so te bolečine manjše oziroma so prisotne le ob kakšnem hitrejšem gibu, pri sedenju pa so neznosne, predvsem sedenju na nižjih stolih ali straniščni školjki. Pojavljajo se mi nekakšni pekoči krči, ki zelo bolijo in mi preprečujejo sedenje, ne pomaga noben položaj.Mnenje osebne zdravnice je bilo, da gre za mišično vnetje, ki lahko nastane zaradi prepiha (brez pregleda krvi, urina) ali nateg mišice in mi predpisala Naklofen. Nekako me ni pomirila, zato bi prosila še za drugo mnenje.

Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

na podlagi vašega zapisa je težko natančno ugotoviti, za kaj gre. Za začetek priporočam uporabo grelnih mazil na mesto bolečine. Brez dodatne diagnostike lahko zgolj predvidevam, da gre za spremembo v mišičnem tkivu, ki se regenerira sčasoma samo od sebe.
Pomembno pa je naslednje: v kolikor se vam po telesu (predvsem po trupu) pojavijo kakršni koli izpuščaji, je potreben takojšen obisk zdravnika. Simptomi, ki jih opisujete, namreč spominjajo na začetek pasavca (herpes zoster), ki se pojavi kot bolečina, ki jo opisujete, naknadno pa se pojavijo izpuščaji.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close