Najdi forum

MR kolena – razlaga izvida

Spoštovani,

star sem 33 let in se že celo življenje ukvarjam z različnimi športi. Prvič sem težave s koleni začutil pri zgodnjih 20 letih. Takrat sem začel hoditi v fitnes in z počepi težave, kar uspešno saniral. Po približno 8 letih so se te začele spet pojavljati. Počepe sem zaradi ponovnega pojava bolečin v kolenih in po novem tudi v križu, opustil. Dobro leto dni sem obiskoval samoplačniško fizioterapijo vendar nekega resnejšega napredka ni bilo videt. V tem času so se mi začele pojavljati bolečine še v drugih delih telesa: roke, hrbet, vrat, komolci. Bolečina v kolenih se pojavlja predvsem na zunanjih delih, kjer nastane pekoč občutek. Žal sem zaradi kolen moral v dobršni meri opustiti tudi tek. Zadnje mesece noge jačam predvsem z elastičnimi vrvmi s katerimi počnem izpadne korake, korake v stran itd. Ker imam ravno stopalo sem začel več hoditi bos in si nabavil barefootke, da bi si okrepil spodnji del noge, meča itd. Načrtno sem zgubil več kilogramov in začel jesti še bolj zdravo.
Pred kratkim sem opravil tudi MR sliko desnega kolena.

»Signal iz skeleta je primerne homogenosti in intenzivnosti na vseh serijah slik. Morfologija skeleta in artikularna razmerja so ohranjena. V sklepu ni videti znakov izliva.
Kontura subhondralnega korteksa je gladka in ima normalno debelino, ni videti subhondralnih sprememb intenzitete signala. Hrustanec patele, femoralnih kondilov ter tibialnega platoja je primerne debeline in ima normalne karakteristike signala. Hrustančne površine so gladke.
Medialni ima normalno obliko, gladko in regularno površino. Notranja struktura ima homogen signal nizke intezitete.
Anteriorni in posteriorni križni ligament sta primerno prikazana.
Muskulatura in tetive imajo normalen potek in obliko; blago hiperintenziven signal iz distalnega dela patelarne tetive, z majhno infrapatelarno burzo, manjši znaki edema mehkih tkiv prepatelarno. V mehkotkivnih strukturah ni videti patoloških sprememb intenzivnosti signala.
Mnenje: manjši znaki distalne patelarne tendinoze, intraartikularno ni videti sprememb.«

Pozdravljeni,

na slikah ni vidnih večjih sprememb, ocenjujem. Moje mnenje je, da gre za problem v napačnem delovanju gibalnega sistema. Možen vzrok so spremembe v vratnem oziroma ledvenem delu hrbtenice. Na podlagi izvida sklepa s precejšnjo verjetnostjo ocenjujem, da so težave zgolj posledica, t.i. reflektorni sindrom. Priporočam, da opravite slikanje (dovolj je RTG) vratnega in ledvenega dela hrbtenice. V kolikor bodo vidne spremembe na katerem koli delu, se lahko naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij: http://www.mo-gy.si/i-htm/. S tehnikami manualne medicine namreč uspešno zdravimo številne podobne primere.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close