Najdi forum

Kaj pomenijo besede na izvidu?

Pozdravljeni!

Jaz sem bila na RTG desne rame, po pošti sem dobila izvid, vendar pa je na njem nekaj besed, ki jih ne razumem, zato Vas lepo prosim za obrazložitev, kaj pomenijo. Prosim lepo…

Izvid: “podolgovata kalcinacija daljšega premera do 7mm ob zgornjem robu velikega tuberkla humerusa – kalcinatni entezitis humeroskapularni peritendinitis”

Ali je to razlog za moje čedalje hujše bolečine v rami? Kaj bi mi Vi priporočili za ublažitev teh bolečin?

Hvala Vam že vnaprej za obrazložitev izvida,

lp

Pozdravljeni,

izvid opisuje kalcinat velikosti 7 cm, ki je verjetno lociran na točki preklopa tetive in kosti. Vzrok omenjene spremembe je lahko velika preobremenitev/poškodba sklepa, bolj verjetno pa je, da gre za posledico sprememb v vratnem delu hrbtenice, bolj natančno v prostoru C5-C6. Sam kalcinat ne more povzročati težav/bolečin, ni vzrok, temveč posledica. Več kot 90 % primerov omenjenih sprememb izhaja iz pomanjkanje krvnega obtoka v tkivu zaradi sprememb v vratnem delu hrbtenice.
Priporočam, da opravite RTG vratnega dela hrbtenice, v kolikor bodo na slikah spremembe, vas vabim, da se naročite v eno izmed naših ordinacij. http://www.mo-gy.si/i-htm/
S tehnikami manualne medicine namreč uspešno zdravimo številne podobne primere.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close