Najdi forum

hernacija v vratni hrbtenici

Spoštovani.

Stara sem 52 let. Pred tremi meseci so se mi pojavile sprva blage bolečine v levi roki. Po dobrem mesecu so se pričele stopnjevati. Postale so zelo hude, najmočnejše ponoči. Nekoliko je pomagalo, če sem roko dvignila nad glavo. Protibolečinska zdravila niso učinkovala (Naklofen, Naglasin, Dureta). Pred nekaj tedni se je jakost bolečin znižala, vendar bolečina ni izzvenela. Poslabša se mi po daljši vožnji ali že po kratki vožnji po slabi cesti, ob dolečenih držah telesa. Bolečina je zelo raznolika od trgajoče do tope in pekoče. Lahko me boli cela roka ali pa so bolečine le v nadlahti ali podlahti. Pogosto seva tudi v zapestje in prek dlani v prve tri prste. Naknadno se mi je pojavila še žgoča bolečina v tkivu nad levo lopatico. Moč leve roke je ohranjena ampak je šibkejša v primerjavi z desno. Težko držim kaj v roki, če je dlan obrnjena navzgor. Zasuk roke na način ko se dlan obrne navzgor je otežen in boleč. Sicer je roka povsem gibljiva.

MR vratne hrbtenice (1.8. 2018):
Primerna ukrivljenost vratne hrbtenice.
Spondilotične spremembe in izguba intenzitete signala i.v. diskov zaradi degeneracije.
Višina i.v. prostorov je primerna.
V aksialni ravnini je v nivoju C4-C5 vidna centralna protruzija i.v. diska, ki nekoliko pritiska na duralno vrečo.
V nivoju C5-C6 je izrazita centrolevostranska herniacija i.v. diska, ki močno pritiska na duralno vrečko in utesnjuje spinalni kanal.
V nivoju C6-C7 je herniacija i.v. v diska po celotni posteriorni površini, bolj z leve strani, spinalni kanal in i.v. formna so nekoliko ožji.

Mnenje: Degenerativne spremembe vratne hrbtenice
Izrazita levostranska herniacija i.v. diska C5-C6.
Centralna herniacija i.v. diska C6-C7.

Zanima me Vaše mnenje glede na ta izvid. Omenila bi še, da se mi ponoči občasno pojavi nemir v nogah, bi to lahko bilo povezano s težavami v vratni hrbtenici? Kaj lahko storim? So vaje za krepitev vratne hrbtenice v tem trenutku sploh koristne. Bi se dalo zdraviti z manualno terapijo?

Za odgovor se lepo zahvaljujem
Lep pozdrav, Alenka

Pozdravljeni ga. Alenka,

opis vaših težav povsem sovpada z razlago MRI izvida. Gre za draženje korenine živca C6 v prostoru C5-C6. Gre za t.i. radikulopatijo C6.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Vabim vas na pregled v eno izmed naših ordinacij, s seboj pa poleg izvida in prinesite tudi slike.
http://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close