Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema Prosim za razlago izvida MRI – levi gleženj

Prosim za razlago izvida MRI – levi gleženj

Pozdravljeni,

Pred dvema letoma sem si pri igranju košarke huje poškodoval levi gleženj. Gleženj ni bil zlomljen kar so pokazale prve preiskave UZ. Bil sem na pregledih, kjer so mi med drugim inflitrirali Flosteron in Xylocain v sinus tarzi in v posteromedialni kot gležnja ter svetovali fizioterapije katere sem tudi večkrat opravil. Pred kratkim sem se odločil za ponovni pregled MRI, saj mi gleženj po obremenitvi še zmeraj precej zateka in je naslednji dan boleč. Vnaprej se Vam zahvaljujem za mnenje kaj storiti saj sem dobil izvid kateri ima preveč strokovnih izrazov da bi ga sam razumel. Hvala!
——————————————————————————————————————————————
Izvid je naslednji;
Manjši izliv ATC. Minimalni osteofit sprednjega roba tibije in minialno tanjši hrustanec – znaki blagega anteriornega utesnitvenega sindroma.
Subtalarni in tarzalni sklepi so v mejah normale, brez izliva. Sinus tarsi primeren, ligamenti so ohranjeni.
Ahilova tetiva brez posebnosti.
Začetna spina calcanei inferior sicer je narastišče plantarne fascije primerno.
Nekoliko prominenten processus tali posterior.

Po stari poškodbi. Zabrazgotinjen LFTA – po manjši parcialni rupturi, mahjne brazgotine tudi tibiofibularnega ligamenta.
Deltoidni ligament je ohranjene strukture, brez znakov za rupturo.
Edema kostnine ali fragmenacije ni.

Že znano stanje po parcialni rupturi tetive tibialis posterior, ki je zadebeljena s fisurami pod medialnim maleolom, brez izliva v tetivni ovojnici – znaki parcialne rupture z kroničnim tenosinovitisom.
Ostale fleksorne, ekstenzorne ter peroralni tetivi v mejah normale.

Mnenje:
Stanje po parcialni rupturi tetive tibialis posterior ob medialnem maleolu s kroničnim tenosinovitisom.
Po poškodbi ligamentov lateralno – zabrazgotinjen LFTA in tibiofibularni ligament.
Minimalni ilizv v ATC, nakazan anteriorni utesnitveni sindrom.
——————————————————————————————————————————————

Pozdravljeni,

zatekanje po poškodbi je lahko posledica delne rupture mehkih tkiv. Anatimskih sprememb izvid ne opisuje, kaže pa delno rupturo s spremljajočim vnetjem tkiva. Priporočam vam fizioterapijo za povečanje krvnega obtoka v tkivu, prav tako bi bilo priporočljivo spanje z dvignejno nogo, rahlo razgibavanje, tudi uporaba mazil, ki jih sicer priporočajo za zdravljenje krčih žil. Vse to namreč lahko pripomore k povečanju krvnega obtoka.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close