Najdi forum

Bolečine z neznanim vzrokom

Pozdravljeni.
Star sem 24 let in že 10 let nenehno čutim bolečine v okončinah. Pričelo se je z bolečino v levi nogi od kolena navzdol do gležnja. Nato pa se je bolečina razširila še v levo roko od komolca navzdol. Bolečina je topa in stalna. Pred petimi leti se je takšna bolečina prestavila še na desni okončini. Topo bolečino čutim tudi okoli levega očesa. Obiskal sem že različne zdravnike, ki so mi opravili MR glave in kolena. Prav tako sem bil že pri ortopedu, nevrologu, psihiatru, a tudi tam niso odkrili ničesar. Opravil sem elektro protibolečinsko terapijo, bil sem tudi pri fizioterapevtu na masaži mišic ter poskusil tudi z alternativo pri bioenergetiku, a vendar nikjer ni bilo izboljšanja.

Zdravniki so podali sum na fibromialgijo. Bolečine so še vedno stalne in prisotne vsak dan, opažam pa, da na jakost bolečin vpliva tudi vreme. Poleg bolečin je prisotna tudi utrujenost (zjutraj porabim veliko časa, da se spravim v delovno stanje). Na bolečino ugodno vpliva polivanje z mrzlo vodo ter obremenitev okončin (ko hodim je bolečina manjša, ko pa okončine razbremenim, se bolečina vrne, občutek pa je, kot da bi prehodil ogromno razdaljo, polne boleče noge in utrujeni podplati). Moč mišic je drugače normalna. Če odmislim te bolečine, sem zdrav fant, ki poleg službe opravlja tudi vsa dela na kmetiji.
Prosil bi za Vaše mnenje in morebitne napotke kam bi se še lahko obrnil.

Že v naprej se Vam zahvaljujem za pomoč.
Prijazen pozdrav,
S.

Pozdravljeni,

simptomi, ki jih opisujete, imajo po vsej verjetnosti nek centralni vzrok. Največkrat se podobne (različne) težave pojavijo kot posledice sprememb v vratnem delu hrbtenice. Od tam namreč izvirajo živčni pleteži avtonomnega živčnega sistema, ki velikokrat povzročajo zelo različne in težko opisljive simptome. Morda gre za t.i. sindrom hrbtenične arterije.
Priporočam, da opravite slikanje vratnega dela hrbtenice (lahko zgolj rentgensko slikanje). V kolikor bodo na slikah vidne (tudi minimalne) spremembe, je to po vsej verjetnosti vzrok za vaše stanje. Ne nanašajte se zgolj na izvid, včasih so spremembe na slikah tako minialne, da jih izvid ne opisuje, povzročajo pa lahko številne velike težave. Priporočam, da se s slikami naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij. Na podlagi kliničnega pregleda vam bomo lahko natančno svetovali glede možnosti nadaljnjega zdravljenja.
http://www.mo-gy.si/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close