Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema Ali se z manualno terapijo lahko odpravi/omili težave

Ali se z manualno terapijo lahko odpravi/omili težave

Pozdravljeni,
Že nekaj časa me boli v predelu hrbtenice, tako da se velikokrat sploh ne morem gibati. Bolečine so se še povečali, ko sem imela pred kratkim nesrečo z avtom in me je na sedežu “ruknilo” naprej. Glede na RTG hrbtenice in izvida me zanima, ali mi lahko z manualno tehniko pomagati pri omenjeni težavi.
Hvala.

IZVID:
Zravnana torakalna kifoza.
Skolioza torakolumbalne hrbtenice.
Višina korpusov je primerna.
Pred spodnjo terminalno ploščo korpusa TH7 je viden manjši prost fragment – RTG videza nezarasle apofize, nespremenjena v primerjavi z RTG torakalne hrbtenice iz leta 2015.
I.v. Hondroza in začetna ventralno spondiloza vidna med segmenti TH9-TH12.
Posteriorni elementi so v mejah normalnega.
Spinalni kanal je normalnega premera.
Strukturno je slikani skelet v mejah normalnega.

Pozdravljeni,

izvid kaže na razvojno posebnost vretenca Th7, ki sicer ni kritična. Nepravilna ukrivljenost hrbtenice v prsnem delu kaže na znake bolečinskih občutkov. Glede na to, da so spremembe v torakalnem delu le izjemoma vzrok za kakšrne koli težave, s precejšnjo verjetnostjo sumim, da gre tudi v vašem primeru zgolj za odgovor na spremembe v vratnem delu hrbtenice. Priporočam vam, da opravite slikanje vratnega dela hrbtenice, s slikami pa se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij: http://www.mo-gy.si/
Na podlagi kliničnega pregleda vam bomo lahko natančno svetovali glede možnosti in uspešnosti nadaljnjega zdravljenja.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close