Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema PROSIM ZA RAZLAGO IZVIDA – MR VRATNE HRBTENICE

PROSIM ZA RAZLAGO IZVIDA – MR VRATNE HRBTENICE

MR vratne hrbtenice

Standardne sekvence.
Nekoliko izravnana lordoza. Ventralna in dorzolateralna spondiloza do C7. Degeneracije dsikov do C7. Nekoliko znižani i.v. prostori C4-C7. Schmorlova hernija C4. Brez znakov edema. Signal medule je videti v mejah normale.

C3-C4:
Posterolateralna osteofit disk kompleksa, več levo, ki jo ožata foramna, več levo.

C4-C5:
Desnostranski posterolateralni osteofit disk kompleksa, ki delno oži sprednji desni likvorski prostor ter desni foramen.

C5-C6:
Posterolateralna osteofit disk kompleksa. Nekoliko ožji sprednji likvorski prostor ter oba foramna, več levo.

C6-C7:
Manjša posterolateralna osteofit disk kompleksa, ter koncentrična protuzija, več levo. Delno zožen sprednji likvorski prostor ter foramna.

Že več let imam bolečine na levi strani glave, levem delu vratne hrbtenice, leva roka in občasno noga. Imam občutek, kot bi imel glavo nataknjeno na žeblje. Skratka bolečine v levem predelu glave in vratu.

Že kašnih 10 mesecev mi občasno začneta mravljinčit – drevenet obe roki in sicer od obeh ram vse do prstov. Ta napad – občutek traja 5-10 minut, potem se ga nekako znebim. Sem pa slaboten po vsem tem.

Imam službo in sicer “ruski turnus” – 12 ur čez dan v sedečem položaju , 12 ur ponoči v sedežem položaju za računalnikom.

Ali naj skrajšam delovnik, opustim nočne službe. Sedaj sem v bolniškem staležu.

Hvala za odgovor.

REPAS D.

Pozdravljeni,

obrabne spremembe so precej izražene, vidijo se znaki dolgotrajne prisiljene drže. Hrbtenica je nepravilno ukrivljena (izravnana lordoza), kar je znak, da v enem ali več prostorov prihaja do draženja enega ali več živčnih pletežev. Gre za t.i. protibolečinsko držo, ki jo hrbtenica sčasoma razvije, da bi zmanjšala pritisk na razdražen živec. Simptomi, ki jih opisujete, povsem sovpadajo s stanjem izvida. Gre lahko za številne različne težave, saj ob vratnem delu hrbtenice potekajo pomembni pleteži avtonomnega živčnega sistema, ki simptomatsko vplivajo zelo različno. Zelo poztivno je, da na nobenem od nivojev ni znakov prizadetosti hrbtenjače (medule).
Vsekakor bi se bilo potrebno dolgotrajni prisiljeni drži izogniti, če je le možno. Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, s seboj pa poleg izvidov prinesete tudi slike. Na podlagi anamneze in klinične slike vam bomo lahko natančno svetovali glede nadaljnjega zdravljenja. SIcer s tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere.
Lep pozdrav.

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

G. Fedorov

Pri prošnji za razlago izvida sem še vam pozabil omeniti, da mi je pa pred 2 letoma na morju s pomola – mostu, v času ko sem jaz plaval v morju in se pribljiževal lestvi pomola, na glavo s pomola skočil nenamenoma otrok težak okoli 40 kg. Oplazil mi je levi del glave, tako da mi je glavo “zabilo” na levo – proti levemu ramenu. Imel sem še kar srečo.

Po padcu otroka na glavo, sem začutil močno bolečino v vratu – zabilo glavo na levo in glasen pok v vratu. Nekaj ur sem ležal na plaži. K zdravniki nisem šel, ker sem lahko vstal in se nekako gibal . Dva dni sem še ležal v postelji v sobi, na morju. Potem pa so bolečine nekako izzvenele. Šli smo domov. Takoj po tem opravil UZ – nič ni videlo. CT – nič ni videlo. To sem opravil v SB Slovenj Gradec. Sedaj pa sem se v mesecu maju 2018 odločil za MR v kraju Ptuj – izvid MR pa je takšen, kot sem ga vam posredoval. To še vam dopolnjujem.

Sedaj se še vam zahvaljujem za razlago izvida MR. Se pa bom oglasil pri vas.

HVALA

REPAS Davorin

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

izvid kaže na znake bolečinskih občutkov. Nepravilna ukrivljenost kaže na stanje razdraženosti enega ali več živčnih pletežev. Prisotne so številne obrabne spremembe, ki pa niso kritične. S tehnikami manualne medicine simptomatsko uspešno zdravimo številne podobne primere. Obrabnih sprememb, ki so sicer že nastale, ne moremo pozdraviti, lahko pa uspešno zmanjšamo oziroma pozdravimo simtome, ki jih le-te povzročajo ter zaustavimo nadaljnje napredovanje obrabnih sprememb.
Za bolj natančen nasvet glede možnosti in uspešnosti zdravljenja bi morali poleg izvida pregledati tudi slike in opraviti klinični pregled. V kolikor se odločite za zdravljenje pri nas, vam posredujem povezavo do kontaktnih informacij ordinacij: http://www.mo-gy.si/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close