Najdi forum

Tezave, ki pa so se brez diagnoze

Pozdravljeni,
Imam vprasanje glede hrbtenice, skrbi me, da sem si jo malo izkrivila..

Zelo mocno sem se odrgnila z dvema, mogoce tremi vretenci, na hrbtenici malo nad krizem. Par dni za tem me je bolelo precej, ampak so bile bolecine zmerne. Po cca 10ih dnevih je bilo bolje, pa sem telovadila. Naslednji dan sem imela najhujse bolecine, pri hoji mi je kar izklapljalo misice tako me je zbadalo, komaj sem dihala. Na urgenci niso nasli nic posebnega.

Kaksen teden dni nazaj (cca 2 meseca po telovadbi), sem si s prsti tipala hrbtenico, ker imam neprestano obcutek, da mi nekaj ne pase.

Ko sem s prsti iz obeh strani ob hrbtenici drsela navzdol, sem zacutila, kot da bi imela tista 2 vretenca rahlo v levo.. zelo malo, komaj se obcuti.. ampak ko sem rahlo pritisnila v nasprotno stran, kot da bi zelela vretenca potisniti nazaj, sem obcutila tako prijeten obcutek, obcutek olajsanja.. malo kasneje me je sicer malo skelelo na tistem mestu..

Danes sem bila pri svoji zdravnici, ki pravi da se ji ne zdi nic cudno, me pa po pregledu, pa se sama sem tiscala roke gor in si pritiskala, da bi lahko tocno pokazala, kje. Danes me ponovno boli na istem mestu, tam kjer sem si odrgnila hrbtenico..

Sem tudi noseca, tako da me skrbi, da ce imam res tezave, menim da bi jih morala cim prej odpravit. Ne zelim oblezat od bolecin med nosecnostjo, rada bi nabirala kondicijo za porod.

Obstajajo kaksne neinvazivne resitve? Kdo me lahko pregleda brez rentgenov in teh zadev in mi cim bolje svetuje?

Pozdravljeni,

možnost, da bi z otipavanjem ugotovili zamaknjenost vretenca, je nična. Premik vretenca namreč ni mogoče ugotoviti na tak način. po vsej vejretnosti je vzrok vaših težav razdražen živec v tem primeru, ki ima za posledico zakrčeno mišico, ki se tipa kot kost. Žal v obdobju nosečnosti kakšrno koli zdravljenje ledvenega dela ni primerno. Priporočam vam, da opravite RTG slikanje, vendar šele po porodu. Do takrat lahko uporabite kakšno lokalno zdravilo kot je kitajsko mazilo in zmerno razgibavanje. Težave bodo verjetno minile same od sebe.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Hvala za vas odgovor. Razumem, da zdravljenje v casu nosecnosti ni primerno, vseeno pa bi zelela nekaj narediti glede tega. Namrec naslednji dan po pregledu pri svojem zdravniku sem imela mravljince v obeh nogah, misici na stegnih sta bili otopeli. Sem v cetrtem mesecu nosecnosti in skrbi me, ko bom imela vecji pritisk na hrbtenico.. ne zelim jemati tablet proti bolecinam in vnetjem.. slike hrbtenice lahko pridobim, na urgenci sicer niso zaznali posebnosti..
Pa se to bi dodala, kadar nagnem glavo rahlo v levo in jo nagnem nazaj, cutim kot da bi mi po hrbtenici zabrenkala struna, zataknem se, sicer ne boli, me pa malo strese, zelo neprijetno.
Hvala se enkrat,
Lp, Maja

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

človek samostojno, z uporabo lastne teže oziroma moči z nobenim od gibov ne more premakniti vretenca hrbtenice. Premik lahko povzroči prometna nesreča, padec z višine ali kaj podobnega. Verjetno gre v vašem primeru za zakrčenost mišic, ki ima podobno simptomatiko. Zelo pozitivno je tudi, da diagnostične preiskave niso pokazale sprememb. V obdobju nosečnosti kakršno koli zdravljenje odsvetujemo, če se bodo težave pojavljale tudi po porodu, pa se lahko oglasite v eni izmed naših ordinacij.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close