Najdi forum

Električni stimulator

Pozdravljeni!

Jaz imam že dlje časa hujše bolečine v vratu in v ramenih. Razmišljala sem, da bi si jih poskusila lajšati z Električnim stimulatorjem TENS, vendar pa sem malo v dvomih, če bi jaz smela to uporabljati.
Zato Vas prosim za mnenje. Pred nekaj leti sem bila namreč operirana v glavi, saj sem imela Anevrizmo (počila je žilica). Ali bi smela zdaj uporabljati Električni stimulator?

Hvala za odgovore…

lep pozdrav

Pozdravljeni,

TENS pri akutnih težavah lahko deluje pozitivno, sebveda ne pri vseh. Frekvence elektro stimulatorjev namreč lahko “blokirajo” simptomatiko prehoda bolečin, vendar je potrebno poudariti, da ne vplivajo na vzrok samih težav. Sčasoma, v večini primerov dovolj hitro, se telo navadi na tovrstne frekvence in učinek se bistveno zmanjša oziroma izniči.
Kontraindikacij z anevrizmo v preteklosti ne vidim, elektrostimulacija vpliva zgolj na mišice. Učinek pa je kot rečeno lahko trenuten, ne pa tudi dolgoročen. Torej, lahko poskusite, ni pa nujno, da bo imelo kakršen koli pozitiven učinek.
Priporočam vam katero od ročnih oblik zdravljenja, ročno fizioterapijo in manualno terapijo. V naših ordinacijah namreč uspešno zdravimo številne podobne primere.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close