Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema Bolečina pri desni lopatici, mravljinčenje roke

Bolečina pri desni lopatici, mravljinčenje roke

Pozdravljeni.
Stara sem 30 let, 4 mesece po porodu drugega otroka, ki ga dojim.
V prvi nosecnosti se mi je pojavila bolecina v tocno doloceni tocki v predelu med hrbtenico in d.lopatico. ta bolecina kasneje ni izvenela, se je ublazila, v tej nosecnosti ponovno pojavila. Pomagala mi je masaza te točke. Vendar bolecina ostaja.
Pred tremi tedni pa se mi je nenadoma med likanjem rahlo zvrtelo, mravljinci v l.roki, cudno pocutje. Zdravnik mi je opravil rtg vratu in nato se uz ki ni pokazal nicesar, lab. Izvidi in ekg so bili bp. Od takrat se mi pojavlja pekoca bolecina med lopaticama, blaga slabost, mravljinci so obcasno prisotni. Imam tudi obcutek nestabilnosti ob hitrejsih gibih v vratu.
Zdravnik mi je dal nalog za fizioterapijo na katero se cakam. Je mnenja da je za tezave kriva vratna hrbtenica in nosenje otroka ter polozaj pri dojenju.
Sedaj pa me zanima ce so te preiskave zadostne? Kaj bi vi svetovali, lahko pri teh tezavah pomagate?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Pozdravljeni,

simptomi, ki jih opisujete po vsej verjetnosti izvirajo iz sprememb vratnega dela hrbtenice. Simptomatika v predelu površinskih mišic lopatice, vratu, pa tudi vrtoglavice ipd. izvrirajo iz sprememb spodnjega dela vratu.
Slike RTG verjetno kažejo (minimalne) spremembe, ki pa jih sam izvid ne opisuje. Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij: http://www.mo-gy.si/i-htm/, s seboj pa prinesete tudi slike. Ocenjujem, da gre v vašem primeru namreč za t.i. cervikobrahialgijo.
Te težave so predvsem pogoste pri ženskah v fazi nosečnosti, po porodu in v fazi dojenja, teža dojk se poveča, težiščnica se premakne, prisotna je prisiljena drža in preobremenjenost,…kar privede do nastalih težav.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close