Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema Operacija modrostnega zoba in bolecina v celjusti

Operacija modrostnega zoba in bolecina v celjusti

Pozdravljeni… v sredo 25.4.2018 sem imela operacijo modrostnega zoba desno spodaj.. rastel je krivo, tako da se je zobozdravnica dokaj namatrala da ga je dobila ven. Rana se mi zdi da se dobro celi, saj hujsih bolecin nimam in jih lahko omilim z tabletami za bolecino. Dobila sem 3sive ki se bodo sami razgradili, raztopili pa me zanima kdaj priblizno se to naredi? In pa kako dolgo imas tezave z odpiranjem ust? Namrec zaradi tezavnosti dobivanja ven modrostnega zoba, se je zobozdravnica dosti upirala na celjust in ta me sedaj zelo boli, najbolj zjutro in zvecer.. se mi zdi da me rana sploh ne boli in jem tablete samo zaradi celjusti. Bi lahko bilo kako vnetje ali res tako boli celjust? Usta komaj odpiram tako da hrano jem po majhni zlicki, ker kaj vecjega ne spravim skozi usta. Danes je 4 dan pa ne vem a je kaj boljse ali ne.
Hvala za vas odgovor in pomoc.

Lp

Pozdravljeni,

zaradi praznikov se vam naprej opravičujem za zapoznel odgovor. Pomoč ste v obliki nasveta verjetno predvidevam pa tudi, da so v tem času težave že minile.
Kakorkoli, odstranitev modrostnega zoba je dokaj zahteven poseg in vpliva na vrsto simtomov. V vašem primeru je prišlo do blokado čeljusti, kar je precej pogost pojav in nima nobene povezave s samim postopkom, gre za t.i. reflektorni sindrom, ko se zaradi rane, ki ostane po odstranitvi zakrčijo mišice. Te mišice je možno sprostiti z masažo in sicer na zunanji strani in znotraj (sežemo s pristi v usta na boleč predel tkiva).
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close