Najdi forum

Bolečina v križu z išiasom

Pozdravljeni,
stara sem 46 let. Več kot pet tednov so me spremljale bolečine v desni nogi, ki so se širile od križa, po zadnji strani noge do pete in malega prsta na nogi. Vse to je spremljalo tudi mravljinčenje . Bolečnine so bile sprva znosne in sem lahko opravljala dnevne aktivnosti brez proti bolečinskih tablet. Nato so se okrepile in sem obiskala zdravnika, kjer sem dobila analgetike ( doreto in analgin), ki so malo omilili bolečino ter napotnico na RTG slikanje. Izvid preiskave je bil:
RTG MEDENICE S KOLKI
V področju sakraloilikalnih sklepov večjih posebnosti ne vidim.
Področje simfize je sklerotično-osteitis pubis?
Sklepni špranji obeh kolčnih sklepov sta ohranjeni,sklepne površine so gladke.
Blaga začetna entezopatija narastišča mičic na Cristo iliako superior obojestransko.
Prepričljivih suspektnih lezij v prikazanem skeletu na vidim.

RTG LEDEVENE HRBTENICE IN L/S PREHODA
Ledvena lordoza ohranjena s pomikom težiščnice navspred-sarkum akutum.
Višina korpusov vretenc je primerna.
Blaga IV hondroza in spondiloartroza v nivoju L5-S1.
Prepričljivih suspektnih lezij v prikazanem ne vidim.

Bolečino so zdaj ponehale, ostala pa je neobčutljivost malega prsta, pete, zadnjega dela meč in stegna, desne strani zadnjice do mednožja. Vse to me zelo skrbi in me zanima kako naprej, saj čakam na kontrolo pri svojem zdravniku.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

RTG medenice kaže na spremembe, ki v večini primerov nastanejo med porodom (t.i. sklerotizacija) in ponavadi ne povzročajo simptomatike. V ledvenem delu je prisotna dedna posebnost, sakrum akutum, ki prav tako ponavadi ne povzroča težav. Izvid opisuje premik težiščnice naprej ter obrabne spremembe v predelu L5-S1. Tu tiči glavni razlog za bolečine, pov sej verjetnosti gre za razdraženost korenine S1.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Priporočam, da se naročite na pregled v vam najbližjo MOGY ordinacijo, s seboj pa poleg izvidov prinesete tudi slike: http://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close