Najdi forum

Pozdravljeni,

Stara sem 40 let. Zaradi bolečin v desnem kolku sem obiskala osebno zdravnico, ki me je napotila na rentgen.
Rezultat: izrazito displastičen desni kolk (acetabularni kot znaša okoli 50%), sklepna špranja obeh kolkov je primerno široka.
Minimalna subhondralna skleroza obeh acetabulov. Tudi na levem kolku je vidno nekoliko slabše prekrivanje glavice s strani acetabula.
Strukturno je skelet v mejah normalnega.
Zdravnica mi je predpisala nalgesin, jemanje 10 dni potem pa če bolečina ne popusti moram nazaj. V prihodnosti naj bi me čakala operacija kolka.

Prosim še za vaše mnenje oz. razlago izvida.
Je možno kaj olajšati bolečino ali popraviti z obiski terapij? Kaj priporočate?

Hvala za vaše mnenje in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

pri displaziji gre za napako razvoja sklepa, pri čemer glavica dozori v celoti, sklepna površina pa zaosaja. To stanje lahko povzroči dodatne obrabne spremembe. Operativni poseg bo morda v prihodnosti potreben, ni pa nujno, predvsem odvisno od težav, ki se bodo ob tem pojavljale in hitrosti obrabe. S tehnikami manualne medicine lahko okrepimo mišice in s tem simptome zmanjšamo, obrabnih sprememb, ki so že nastale pa se žal ne da odpraviti.
Glede športa vam priporočam predvsem kolesarjenje in plavanje, potrebno je namreč izbrati aktivnosti, pri katerih ni vpliva telesa na kolk.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close