Najdi forum

Lepo pozdravljeni.

Zelo bi bila hvaležna za razlago MR izvidov in vašega mnenja:

Preiskava je bila narejena v treh ravninah, v običajni pd/fatsat sekvenci.

MRI desnega kolena: QT, patelarni ligament bp. Patelofemoralno brez posebnosti. Kontuzija lateralnega kondila femorja in tibije, obe z osteohondralno komponento, zajema tudi TF sindezmozo. V MM je horizontalna fisura čez zadnji rog in posteriorni korpus. Malo tanjša ACL v femoralnem delu, ostalo nitje je v celoti strukturno spremenjeno. Ob PCL je septirana tekočinska kolekcija, ki sega še v poplitealno foso, vse do a.in v.poplitee. Meri 30×20 mm. Verjetno gre za sinovijalno cisto in poškodbo posteriorne sklepne ovojnice.
Mnenje: Stanje po kontuziji lateralnega kondila femorja in tibije ter po poškodbi medijalnega meniska, sprednje križne vezi.

MRI levega kolena: Zmerna tendinoza QT, patelarni ligament bp. Normalno debel sklepni hrustanec patelofemoralno, na medijalni faseti nekoliko fibriliran, v ostalem gladke površine. LM je bp. V MM je fisura, horizontalno čez zadnji rog in posteriorni korpus. Ob periferiji zadnjega roga je tanka plast izliva. Vezi bp. Sklepni hrustanec tibijofemoralno je brez fokalnih sprememb.
Mnenje: Fisura v medijalnem menisku z manjšo perimeniscealno cisto. Začetna hondropatija patele.

Naj povem, da je poškodba posledica padca pri turni smuki, udarila sem z desnim kolenom v drevo. Po določenem času (mirovanje, hlajenje) sem pričela kolesariti in pri tem nimam prav nobenih bolečin (tudi pri strmih vzponih ne). Ko pa sem s težkim nahrbtnikom plezala prečko, pa mi je koleno klecnilo (čisto se je “podrlo”), prav tako koleno ni ostalo stabilno, ko sem na hitro stekla. Drugače pa ne čutim bolečin.

Mi mogoče lahko podate tudi vaše mnenje kaj in kako naprej, da se bom še naprej lahko ukvarjala tudi s športom, da bom kolenu “zaupala”.

Najlepša vam hvala za ves vaš trud.
Lep dan želim.

Pozdravljeni,

izvid opisuje spremembo v desnem koleni na področju križne vezi in razpoko v meniskusu v levem kolenu. V kolikor ne čutite bolečin, priporočam, da se vsaj sprva odločite za konzervativno zdravljenje (krepitev mišic, različne oblike fizioterapije, tudi tehnike manualna medicina). Operativni poseg bo po vsej verjetnosti potreben, v kolikor želite nadaljevati športne aktivnosti, predvsem tiste, pri katerih se kolena zelo obremenjujejo (smučanje, tek, itd.).
Posega na obeh kolenih hkrati se ne izvaja, saj je rehabilitacija praktično nemogoča. Najprej je potrebno opraviti poseg na enem, po končani rehabilitaciji pa še na drugem kolenu.
Priporočam, da se za bolj natančen nasvet obrnete na specialista ortopeda, svetoval bi, da se naročite na pregled k dr. Mohsenu Husseinu v center Artros, ki je v našem prostoru eden izmen najboljših specialistov za kolena.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close